TVP przekazała wiadomość, która zasmuci wiele osób. Rodzice i uczniowie muszą się z nią pogodzić

TVP przekazała wiadomość, która zasmuci wiele osób. Rodzice i uczniowie muszą się z nią pogodzić Źródło: Piotr Molecki/East News

Rok szkolny rozpoczął się we wtorek. Zgodnie ze wszystkimi wytycznymi dotyczącymi prowadzenia zajęć, placówki otworzyły swoje drzwi dla uczniów. Zasady reżimu sanitarnego zostały tak przystosowane, by dzieci czuły się w szkołach bezpiecznie. Teraz TVP opublikowało zaskakującą wiadomość. Rodzice i uczniowie będą musieli się pogodzić z podjętą właśnie decyzją.

Rok szkolny 2020/21 zgodnie z kalendarzem rozpoczął się 1 września. Pomimo chaosu, jaki pojawił się na krótko przed rozpoczęciem, placówki zaczęły przyjmować uczniów, a edukacja miała odbywać się już jedynie w formie tradycyjnej, chyba że inaczej zaopiniuje sanepid. Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zdradził właśnie wiadomość, która może zasmucić wielu rodziców i ich dzieci. 

Rok szkolny rozpoczęty, szkoły zamknięte 

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas w rozmowie ze stacją TVN24 zdradził dokładnie, ile szkół wnioskowało o nauczanie zdalne i ile z nich otrzymało na to zgodę od sanepidu. Zgodnie ze słowami Pinkasa, liczby te nie będą rosnąć, ponieważ zarówno nauczyciele, jak i dyrektorzy już powoli przyzwyczajają się do sytuacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Do wczoraj około 300 (...) na 26 tys. szkół myślę, że jest to jednak bardzo mało. Daliśmy decyzję około 50 szkołom na zdalną naukę czy też na naukę hybrydową i to były szkoły, które miały inną specyfikę niż zwykła szkoła. To kilka szkół integracyjnych, szkoły, gdzie są osoby niepełnosprawne, szkoły przy szpitalach; one oczywiście dostały zgodę - zaznaczył Pinkas.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w PKS i PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnych kierunków

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Żywioł uderzył z potężną siłą. W jednej chwili śmierć poniosło 10 dzieci, tragiczne wiadomości

Jakie zmiany powinny zajść w szkołach?

Szef GIS w porannej rozmowie z Radiem Zet zarekomendował, by we wszystkich szkołach w Polsce uczniowie mieli mierzoną temperaturę, by na bieżąco kontrolować stan zdrowia dzieci, jakie pojawiają się w placówkach. A co z testami na koronawirusa, o które apelował Związek Nauczycielstwa Polskiego i samorządowcy już w maju i których żądają teraz nauczyciele? Pinkas zaznaczył, że "testy na żądanie niczemu dobremu nie służą". Już wczoraj podczas konferencji prasowej ministerstwo zdrowia zostało potwierdzone, że nauczyciele nie znaleźli się w grupie osób, które w badane będą pod kątem zakażenia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomości TVP mocno odpłynęły? Danuta Holecka na wizji bez ogródek: "Na tle innych wypadamy lepiej"
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Wicemarszałek Sejmu zakażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanie
  4. Lech Wałęsa może być wściekły. Informacje o jego żonie zwalają z nóg
  5. Niebywałe doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim. Wyjawiła powód dlaczego jest kawalerem
  6. Mówiono, że jest gruba i skąpa, a została królową kuchni na długo przed Gessler. Zwykła kucharka stworzyła kulinarną biblię Polski

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News