Kolejne placówki szkolne zamykane w trybie natychmiastowym. Rodzice dzieci pozostawieni na lodzie

Kolejne placówki szkolne zamykane w trybie natychmiastowym. Rodzice dzieci pozostawieni na lodzie Źródło: YouTube Ministerstwo Edukacji Narodowej

Pandemia sprawiła, że ten rok szkolny stanowczo różni się od poprzednich. Zamknięte szkoły wzbudzają wiele obaw u rodziców. Tym bardziej, że zbliżają się terminy egzaminów. Rząd podjął decyzję o zamknięciu kolejnych placówek oświaty.

Rok szkolny został skutecznie zaburzony przez zagrożenie epidemiologiczne. Z całą pewnością jest to sytuacja, z którą nie mieliśmy wcześniej styczności. Wobec tego niezbędne było podjęcie kilku radykalnych kroków. Jednym z nich było zamknięcie szkół.

Placówki oświaty zamknięte przez pandemię

Nie da się ukryć, że aktualny rok szkolny jest wyjątkowy na tle innych. Niestety jego niezwykłość nie jest powodem do radości. Koronawirus doprowadził do sytuacji, w której to uczniowie muszą przebywać w domach i tam właśnie odbywać lekcje. Nauka jest jednak istotnym obowiązkiem u dzieci i młodzieży, w związku z tym wielu rodziców jest przejętych całą sytuacją. Teraz pojawiły się kolejne powody do zmartwień.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało kolejne obostrzenia, które mogą wpłynąć na rok szkolny. Rozporządzenie w tej sprawie zostało podpisane w piątek. Warto zapoznać się ze zmianami, które mają wejść już niedługo w życie. Które placówki zostaną zamknięte tym razem?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rok szkolny z ogromnymi przeszkodami

Koronawirus każdemu z nas dał się już we znaki. Jednymi z osób, dla których aktualna sytuacja jest najbardziej przejmująca, są rodzice i ich dzieci. Od edukacji zależy przyszłość, jednak pandemia mocno ją utrudniła. Minister Dariusz Piontkowski w piątek podpisał rozporządzenie, które doprowadzi do zamknięcie kolejnych placówek, przez do rok szkolny będzie jeszcze cięższy. 

- Od 6 do 10 kwietnia 2020 r. zostanie ograniczona działalność następujących jednostek systemu oświaty: specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz szkół specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach socjoterapii - można wyczytać w komunikacie ministerstwa edukacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sejm właśnie ustalił specustawę funduszową. Wszystkich będą obowiązywać nowe przepisy

2. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

W rozmowie dla "Super Expressu" rzecznik resortu edukacji przyznała, że te drastyczne kroki mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom placówek i im podopiecznym. Anna Ostrowska nadmieniła również, że podczas pandemii, którą wywołał koronawirus, wiele z nich już wcześniej zawiesiła swoją działalność na podstawie innych przepisów. Nie da się ukryć, że to chyba najcięższy rok szkolny, z jakim musiało się zmierzyć polskie szkolnictwo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zwierzakom podano szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo już, jak wpłynęła na ich ciała
  2. Starsza pani wyprowadziła psa przez balkon, ponieważ bała się koronawirusa. Mieszkała na piętrze, zaskakujące nagranie
  3. Smutne wieści od rodziny Martyniuków. Niestety, przy stole zabraknie mamy Zenka
  4. Marta Kaczyńska podczas kwarantanny pokazała bardzo dwuznaczne zdjęcie. Będzie afera?
  5. Teraz Achuan wprowadza zmiany w funkcjonowaniu. Piękny gest, ani Lidl ani Biedronka nie wpadli na podobny pomysł
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Źródło: Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News