Jego słowa wstrząsną wszystkimi katolikami. Maciej Musiał z "Rodzinka.pl" o tym, co robił Jezus

Jego słowa wstrząsną wszystkimi katolikami. Maciej Musiał z "Rodzinka.pl" o tym, co robił Jezus Źródło: youtube.com/tvnpl

"Rodzinka.pl" to jedna z tych produkcji, która od początku była skazana na sukces. Maciej Musiał, który gra tam jedną z głównych ról, także wybił się na fali tej popularności. Teraz, gdy jest już osobą znaną i cenioną w mediach, musi uważać na wszystko, co mówi. Jego ostatnia wypowiedź dotycząca Jezusa wstrząsnęła wszystkimi katolikami.

"Rodzinka.pl" sprawiła, że Maciej Musiał szybko znalazł się na świeczniku wszelkich polskich mediów. Jego słowa i każdy ruch są szeroko i głośno komentowane w Internecie, nic więc dziwnego, że gdy kilka dni temu postanowił pokazać swoje stanowisko odnośnie Parady Równości, spotkał się z ostrą reakcją Polaków. Lawina hejtu, jaka wylała się na niego po tym, jak skomentował to, co robił Jezus, jest przerażająca. Jego słowa wytrąciły z równowagi katolików. 

Gwiazdor "Rodzinka.pl" odważnie zabiera głos. Wszyscy są w szoku

24-letni aktor ściągnął na siebie krytyczne komentarze, gdy opublikował zdjęcie w koszulce z motywem tęczowej flagi i z napisem "Love". Rozwścieczeni katolicy od razu rozpoczęli odwet na Macieju Musiale i zaczęli pisać setki komentarzy o tym, że promuje homoseksualizm. Niektóre były jeszcze gorsze, a on odpisywał, że "jego wiara uczy go szacunku do drugiego człowieka".

- Jest mi smutno. Szalenie przykro. Bo mój ostatni post miał w komunikacie łączyć, a jednak znowu podzielił. Głęboko wierzę, że z perspektywy katolika jest możliwy szacunek, nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką kościoła. Ten szacunek chciałem wyrazić i czuję, że trzeba go wyrażać - zaczął swój komentarz na temat "afery" Musiał. Potem zaznaczył, że czuje się też źle z tym, że na Paradzie Równości odprawiono mszę, którą niektórzy uznali za widowisko o nieco prześmiewczym charakterze.

"Chcę, żebyśmy się szanowali! Chcę szacunku do osób niewierzących, które chcą żyć inaczej"

- Stoję pośród tego wszystkiego i myślę - nie chcę się bić! Chcę, żebyśmy się szanowali! Chcę szacunku do osób niewierzących, które chcą żyć inaczej. Chcę szacunku do osób wierzących. Może się mylę, może to jest po prostu niemożliwe. Chociaż serce podpowiada mi, że jest. Co robił Jezus w Ewangeliach? Rozmawiał właśnie z tymi, z którymi nikt nie chciał rozmawiać - można przeczytać w dalszej części komentarza. Tym samym pokazał, że katolicy nie żyją tak, jak powinni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Słowa, które zamieścił na swoim profilu na Instagramie, wstrząsnęły wszystkimi katolikami. Szczególnie tymi, którzy jedynie pozornie żyją według nauk Jezusa i Biblii, jednocześnie wręcz nienawidzą ludzi o innych poglądach. Pod wpisem natychmiast pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, a fala hejtu niestety nie słabnie, mimo starań gwiazdy TVP. 

Fot. instagram.com/maciejmusial_official

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spektakularna metamorfoza Kingi Dudy! Nie uwierzycie, co postanowiła zrobić ze swoim wyglądem
  2. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  3. Bardzo smutny dzień. Ostatnie pożegnanie b. polskiego ministra i członka obrad Okrągłego Stołu
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Instagram

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News