Samobójcza śmierć lidera zespołu Linkin Park, Chestera Benningtona, była ogromnym ciosem dla jego rodziny oraz tysięcy fanów. Większość z nich okazała bliskim muzyka wsparcie, jednak inni sami potrzebowali pomocy, której nie otrzymali. Ich działania, będące następstwem samobójstwa piosenkarza, okazały się niezwykle szokujące i bolesne.

Chociaż rodzina Benningtona zapewne nie spodziewała się tego typu informacji, tuż po śmierci muzyka zostały one ogłoszone. Niektórzy jego fani nie poradzili sobie z odejściem idola, więc sami zdecydowali odebrać sobie życie.

Jedno z amerykańskich źródeł medialnych poinformowało, że 15-latek z Argentyny popełnił samobójstwo na wzór Benningtona. Znaleziono go wiszącego na pasku do spodni. Nastolatek od lat był ogromnym fanem popularnego Linkin Parku.

Dla rodziny chłopaka, ale także bliskich muzyka, informacja o śmierci 15-latka była ogromnym ciosem. Na wiele sposobów próbują więc teraz przeciwdziałać samobójstwom. Mają także w planach uruchomienie strony internetowej, która będzie źródłem pomocy dla osób, które planują odebranie sobie życia.

...

Zobacz również

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach