Rodzina zastępcza była przez lata jednym z najpopularniejszych polskich seriali. Produkcja wypromowała wiele dziecięcych gwiazd, które dziś – już jako dorośli ludzie – kontynuują karierę w show-biznesie lub całkowicie rezygnują z życia w świetle reflektorów. Do drugiej z tych grup należy bez wątpienia aktor, który wcielał się w rolę Filipa Kwiatkowskiego.

Rodzina zastępcza okazała się niekwestionowanym hitem telewizji Polsat. Serial był emitowany od 23 lutego 1999 r. przez dziesięć kolejnych lat, więc widzowie mogli obserwować, jak aktorzy zmieniali się na ich oczach.

Rodzina zastępcza: jak zmieniły się gwiazdy serialu?

Proces ten dotyczył szczególnie nieletnich artystów, którzy pracę na planie zaczęli w bardzo młodym wieku. Tak właśnie było w przypadku Sergiusza Żymełki – dołączył do obsady serii mając jedynie 8 lat.

– Serial mnie wychował. Z dzieciaka, co ma pstro w głowie, zmieniłem się w młodzieńca patrzącego na rzeczywistość nieco poważniej. To była świetna lekcja życia. Wiele nauczyłem się także o zawodzie aktora – przyznał sam aktor w wywiadzie dla „Życia na Gorąco”.

Czym obecnie zajmuje się Sergiusz Żymełka? Jak wygląda?

Co ciekawe, Żymełka zdecydował się zrezygnować z pracy w show-biznesowym światku. Pojawiał się gościnnie w pojedynczych odcinkach różnych seriali, jednak nigdy nie ciągnęło go do branżowych imprez oraz ścianek. W ostatnim czasie zrobił jednak wyjątek i pojawił się na specjalnej konferencji WWF „Ratujmy serce Karpat”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedyś wielkie gwiazdy telewizji, a dziś? [ZDJĘCIA]

Warto zaznaczyć, że aktor porzucił wieloletnie zajęcie, aby skupić się na studiach na kierunku psychologia w biznesie na jednej z warszawskich uczelni. Jak donoszą media, obecnie pracuje dla Centralnego Ośrodka Informatyki. Nie jest jednak wykluczone, że jeszcze kiedyś zobaczymy go na dużym lub małym ekranie. Aktorstwo bez wątpienia wciąż pozostaje dla niego niezwykle istotną pasją.

Rodzina zastępcza
Fot. Instagram/Sergiusz Żymełka
Rodzina zastępcza
Fot. Instagram/Sergiusz Żymełka
Rodzina zastępcza
Fot. Instagram/Sergiusz Żymełka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wściekłego Gortata jeszcze nie widzieliśmy. „Kłamstwo za kłamstwem!”
  2. Legendarny gwiazdor disco polo nie wytrzymał. Dostał BEZCZELNY list od ZUS
  3. Barwy szczęścia: Ulubiona aktorka odchodzi z serialu. Grała tam od 11 lat
  4. Elżbieta Jaworowicz zmiażdżyła konkurencję. Spektakularne zwycięstwo nad Magdą Gessler

Lubiłeś/lubiłaś "Rodzinę zastępczą"?

Loading ... Loading ...

Jak dziś wygląda Maryna z "Janosika"? Aktorzy jednej roli po latach [ZDJĘCIA]

Zobacz również