Prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń, znany naukowiec oraz były senator RP związany z PO, chociaż wydawać się to może nieprawdopodobne, jest stryjem Michała Rachonia, nowej twarzy TVP Info. W krótkim wywiadzie dla naTemat bardzo chętnie opowiedział on o swoim kontrowersyjnym stosunku do bratanka oraz jego poglądów.

– To jest nieetyczne, co on robi. Wspiera „dobrą zmianę”, ale myślę, że on nie wierzy w to, co robi. (…) Ostatni jego wyskok, gdy powiedział, że dzisiejsi sędziowie mają krew na rękach, była po prostu skandaliczna! Ja mogę zrozumieć, że populistyczny dziennikarz stosuje różne chwyty, ale jest jakaś granica. (…) Dziwię się, że nie pociągnięto go do odpowiedzialności z tytułu etyki dziennikarskiej – powiedział bezpośrednio o bratanku prof. Rachoń. Dodał także, że bardzo wstydzi się obecnie za członka swojej rodziny, z którym już od dłuższego czasu nie rozmawia.

– Nie pamiętam dokładnie, czy to było rok, czy dwa lata temu. Ale jak on był już w tej telewizji i wykonywał skandaliczne ruchy pod adresem Owsiaka przed Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, to ja w niedzielę sfotografowałem się z serduszkiem Owsiaka, ze środkowym palcem w górę, i wysłałem mu to zdjęcie. Od tego czasu nie utrzymuję z nim żadnych kontaktów – opowiedział mediom Rachoń.

Młody dziennikarz nie będzie zapewne zadowolony z ostrych słów stryja pod swoim adresem. Jednocześnie jeszcze bardziej umocni się dzięki nim na pozycji czołowego przedstawiciela TVP Info oraz „dobrej zmiany”.

Zobacz również