Rodzina Pawła Adamowicza prosi o datki na WOŚP, zamiast kwiatów na pogrzebie

Rodzina Pawła Adamowicza prosi o datki na WOŚP, zamiast kwiatów na pogrzebie Źródło: yt/natemat.pl

Rodzina Pawła Adamowicza wraz z miastem Gdańsk postanowiła w szczególny sposób pożegnać prezydenta. Najbliżsi mężczyźni proszą, aby nie przynosić zniczy ani kwiatów. Chcą, aby mieszkańcy zasilili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i hospicjum księdza Dutkiewicza.

Rodzina Pawła Adamowicza zaznacza, że mężczyzna aktywnie brał udział w zbiórkach pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna wspierał także działania księdza Dutkiewicza, który prowadzi hospicjum. Najbliżsi zaapelowali do mieszkańców, aby ci podczas ostatniego pożegnania wsparli wymienione instytucje.

Zamiast kwiatów i zniczy, datki. Rodzina Pawła Adamowicza wystosowała wzruszający apel

Podczas konferencji prasowej, która dziś rano miała miejsce w Gdańsku, współpracownicy Pawła Adamowicza przekazali wolę rodziny i szczegóły pogrzebu polityka. Podczas ostatniego pożegnania wolontariusze będą zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i hospicjum księdza Dutkiewicza. - Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża - powiedziała Magdalena Adamowicz. Ze strony najbliższych polityka pojawiła się także inna prośba, która szczególnie wzruszyła obecnych. - Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji - przekazała podczas konferencji wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza? Ostatnie pożegnanie prezydenta Gdańska

Podczas konferencji prasowej przekazano wszystkie szczegóły dotyczące pogrzebu polityka. - Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godzinie 12, ale do tego czasu mieszkańcy będą mieli możliwość pożegnać się z panem prezydentem - powiedziała rzeczniczka prasowa prezydenta miasta Gdańska. Dulkiewicz zapowiedziała także, że każdy z mieszkańców będzie mógł osobiście oddać hołd mężczyźnie i pomodlić się za niego. - Od godz. 17, przez 24 godziny, w Europejskim Centrum Solidarności będzie wystawiona trumna pana prezydenta. Tak, by gdańszczanie, którzy chcą się pożegnać mogli to po prostu zrobić - powiedziała wiceprezydent miasta na spotkaniu z dziennikarzami. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I VIDEO Trumna z ciałem mężczyzny przejdzie ulicami miasta i spocznie w Bazylice Mariackiej. Okazuje się, że już teraz gdańszczanie wykazują chęć oddania hołdu prezydentowi i przyznają, że pojawią się zarówno na mszy, jak i w orszaku pogrzebowym. Śmierć Pawła Adamowicza wstrząsnęła całą Polską. Wyborcy mężczyzny przyznają, że jego wkład w rozwój miasta był nieprawdopodobny. Punktują dokonania i wzruszająco starają się pożegnać z nim w księgach kondolencyjnych. Podczas pogrzebu mają wziąć udział także najważniejsi politycy z Warszawy. Uroczystości będą transmitowane. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kora przeżyła KOSZMAR w dzieciństwie. Trauma odbiła się na jej dorosłym życiu
  2. Pola Raksa nigdy nie zaznała szczęścia w miłości. Jej mąż zdradził ją w NAJGORSZY sposób
  3. Jak on mógł?! Skandal z Kaczyńskim podczas minuty ciszy dla Adamowicza w Sejmie
  4. Nie będzie śledztwa w sprawie Adamowicza. Za ohydną publikację nikt nie poniesie konsekwencji
  5. Przełomowe oświadczenie Kaczyńskiego po śmierci Adamowicza. To już oficjalne
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News