Tragedia. Zabili niemowlę ATAKIEM RAKIETOWYM

Tragedia. Zabili niemowlę ATAKIEM RAKIETOWYM Źródło: pikio

Rodzina została raniona w ataku, który nastąpił w Izraelu. Na miejscu zmarło niemowlę. To kolejny przypadek świadczący w sposób oczywisty, jak wielkie zło objawia się w konflikcie Izraela z Palestyną. Mieszkańcy kraju łączą się w bólu z rodzinami rannych, wśród których było niemowlę.

Rodzina nie powinna zostawać nigdy rozdzielona. Wszelkie badania i doświadczenie tysięcy osób wskazują, że wiąże się to z nieodwracalnymi szkodami na psychice nie tylko dziecka, ale także rodziców. Jednak gdy trwa wojna, wszelkie zasady i moralność zostają odrzucone w imię ślepej destrukcji. Wojny na całym świecie trwają nieprzerwanie od setek lat, a najbardziej cierpią w nich ci, którzy nie mogą lub nie potrafią sami się bronić.

Dzisiejsze wydarzenie jest tego doskonałym przykładem. Walki prowadzone w Strefie Gazy, wbrew temu co mówią strony konfliktu nie dotykają jedynie żołnierzy, bezpośrednio zaangażowanych w walki. Atak na cywilów jest jedną z najprostszych metod sprowokowania przeciwnika, wykorzystywaną podczas każdej wojny. Tak też jest tym razem.

W poniedziałkowy ranek rozległy się odgłosy syren, budzące niczego nie spodziewających się mieszkańców miasta. Rakieta, która została wystrzelona ze Strefy Gazy przeleciała wiele kilometrów, aby ostatecznie uderzyć w budynek mieszkalny. Są ranni, a wśród ofiar jest niestety niemowlę.

Rodzina ranna w ataku rakietowym

Rakieta trafiła w jeden z budynków położonych na północ od Tel Awiwu. Pocisk przeleciał około 100 kilometrów, co jest imponującą odległością jak na tego rodzaju broń. Szersze szczegóły tego zajścia są niestety nieznane. Mieszkańcy Izraela łączą się w rozpaczy z rodzinami osób rannych. Sześć osób trafiło do szpitala. Cały świat jest w szoku po tym co zaszło. Ludzie zastanawiają się, czy Izrael zdecyduje się odpowiedzieć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie jest znana dokładna liczba ludzi, dotkniętych tym atakiem. Straty materialne, takie jak całkowicie zdewastowany budynek można przeliczyć na pieniądze, jednak nie można tego zrobić z ludzkim życiem.

Całe zajście miało miejsce w dzielnicy Sharon. Atak nastąpił podczas nieobecności premiera Benjamina Netanyahu, który obecnie przebywa w Waszyngtonie. Pewne jest, że zostanie ono poruszone podczas dyskusji w stolicy Stanów Zjednoczonych.

Na miejscu pracują odpowiednie służby. Liczone są straty. Lekarze walczą o życie rannych. Społeczność lokalna jest przerażona, atak wywołał w nich poczucie zagrożenia nawet w tak bardzo oddalonym od strefy potencjalnego zagrożenia miejscu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Brat Beaty Tyszkiewicz to jej oczko w głowie. Czym zajmuje się Krzysztof Tyszkiewicz?
  2. Anna Mucha miała romans z żonatym mężczyzną? „Cenię żonatych za dyskrecję”
  3. TVN przekazał tragiczną informację. Nie żyje 130 osób
  4. Zbigniew Wodecki nie przyznał się do zdrady? "Jestem zbyt popularny, nie mam czasu na romanse"
  5. Dramat gwiazdy TVN, TVP i Polsatu. Jej dziecko umierało, ona była na innym kontynencie
  6. Wnuczka Lecha Wałęsy walczy o życie. Kluczowe będą następne 24 godziny

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł