Rodzina Tomasza Mackiewicza zdecydowała się ostatecznie zorganizować ostatnie pożegnanie himalaisty. Oto co zdradziła na ten temat jego siostra.

Jedna z najbliższych Mackiewiczowi osób w rozmowie z Onetem wyznała, jak wyobraża sobie pogrzeb brata. Zdradziła także szczegóły planowanej uroczystości.

Rodzina Mackiewicza ujawnia

– Będzie to pogrzeb jedynie symboliczny, pochowamy pustą trumnę. Jeszcze nie wiemy, czy będzie to na cmentarzu w Działoszynie, skąd pochodził, czy w Warszawie. Miasta nie lubił, dusił się tu. Pod Warszawą miał takie miejsce, dokąd uciekał i gdzie dobrze się czuł. Więc może tam będzie ten symboliczny grób? W najbliższą środę o godz. 15.00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza w intencji Tomka. Spotkają się ludzie, którzy dają nam znać, że wciąż myślą o Tomku. Pomodlimy się za niego – opowiedziała Małgorzata Sulikowska.

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Fronia zabrany z K2 do szpitala. To nie koniec

Trudna relacja z Revol

Siostra Mackiewicza zdradziła także, co sądzi o zachowaniu Elisabeth Revol w tej niezwykle bolesnej sytuacji. Zaznaczyła przede wszystkim, że nie ma żalu do towarzyszki wyprawy brata.

– Więc jak było naprawdę, bo jej wersje wydarzeń różnią się? Czy jak odchodziła od niego, to już „nie kontaktował”, jak mówiła w pierwszej wersji? Czy pożegnał się z nią pełen nadziei, wiedząc, że pomoc już nadchodzi, jak opowiada ostatnio? Widzę wiele niespójności. Wynikają pewnie z szoku. Ja o nic Elizabeth nie oskarżam. Nigdy nie powiem, że zostawiła go na pewną śmierć, że działała z premedytacją. Napisałam do niej. Czekam na odpowiedź – dodała bliska osoba Mackiewicza.

ZOBACZ TAKŻE: Polak na K2 pilnie potrzebuje pomocy! Gdzie są helikoptery?!

Czy Robert Biedroń nadaje się na prezydenta Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Tak wygląda polska wyprawa na K2 [ZDJĘCIA]


Dlaczego Mackiewicz zaczął się wspinać? 10 nieznanych faktów z jego życia

loading...

Zobacz również