Polak groził księciu Harry'emu. Właśnie usłyszał wyrok

Polak groził księciu Harry'emu. Właśnie usłyszał wyrok Źródło: youtube.com/BBC

Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii została mocno zaatakowana słownie jakiś czas temu. Wobec księciaHarrye'go padły groźby śmierci. Teraz oskarżeni w tej sprawie usłyszeli wyrok - a wśród nich jest osoba polskiego pochodzenia.

Rodzina królewska Wielkiej Brytanii cieszy się dużą popularnością i szacunkiem wśród brytyjskiego społeczeństwa. Jednak również tam panują duże podziały i podobna liczba osób uwielbia najsłynniejszą rodzinę świata, co jest wobec niej negatywnie nastawiona. Obie te grupy jednak są zgodne w tym, że grożenie śmiercią członkowi rodziny królewskiej, jak i każdemu innemu człowiekowi, powinno być surowo karane.

Dlatego też nikogo nie dziwi, że tak ostro zostali potraktowani sprawcy ataku na księcia Harry'ego, którzy w zeszłym roku sporządzili plakat, jawnie wskazujący na to że grożą mu śmiercią. To wydarzenie przez pewien czas było bardzo głośno przedstawiane w brytyjskich mediach, ale także i polskich - jednym ze sprawców był bowiem Polak. Teraz usłyszał wyrok.

Rodzina królewska nie może być bezkarnie w ten sposób obrażana. Zapadł wyrok

Dwójka młodych studentów, mieszkających w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Leeds wykazywała od pewnego czasu fascynację bojówkami - a szczególnie ideologią Trzeciej Rzeszy Niemieckiej i Adolfa Hitlera. Według doniesień brytyjskiej, prasy dwóch studiujących w Portsmouth młodych mężczyzn nie kryło się ze swoimi poglądami na temat "czystości białej rasy", zaczerpniętymi niemalże z Mein Kampf. Razem dołączyli do organizacji SonnenKrieg Division, której przypisuje się neonazistowskie skłonności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bardzo prawdopodobne, że to właśnie inspiracja tą ideologią skłoniła ich do zamieszczania w mediach społecznościowych licznych wpisów dotyczących czystości rasowej. Jednak przełomem był moment, gdy grupa SonnenKrieg Division opublikowała plakat jawnie nawiązujący do zamordowania księcia Henryka, nazywając go "zdrajcą białej rasy". Grafika przedstawiała jego głowę z przyłożonym do skroni pistoletem.

Brytyjskie służby potraktowały to bardzo poważnie. Szybko dokonały aresztowania dwójki studentów, z których jeden - najprawdopodobniej będący autorem grafiki - jest pochodzenia polskiego. Teraz wiadomo, że brytyjski sąd stwierdził że są winni i wydał wyrok, choć w chwili obecnej nie zostało upublicznione w jakiej wysokości. Decyzja sądu była wydawana w sprawie o podżeganie do terroryzmu, rozpowszechnianie materiałów mających charakter terrorystyczny, a także posiadania ich we własnym mieszkaniu.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  2. Czy to jest samolot, w którym zginęła Anna Jantar? Wyjątkowe wideo z wokalistką
  3. Nad Polskę nadciągają wichury i burze piaskowe. Najbliższe dni najlepiej spędzić w domu
  4. Nagły zwrot w sprawie Tomasza Komendy. Zajmie się nim Sąd Najwyższy
  5. Wystawne chrzciny u Martyniuków. Żona Daniela zadziwiła wyglądem (Zdjęcia)
  6. Tego dnia dzieci pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Chwilę później już nie żyły, niewyobrażalny horror

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News