Poruszenie w Wielkiej Brytanii. Książę jedną decyzją wywołał szok

Poruszenie w Wielkiej Brytanii. Książę jedną decyzją wywołał szok

Rodzina królewska znów jest na ustach brytyjskiej prasy. Chodzi konkretnie o decyzję księcia Filipa w związku z ostatnim incydentem z jego udziałem. Opinia publiczna w szoku.

Rodzina królewska cieszy się w Wielkiej Brytanii ogromną popularnością. Oznacza to, że społeczeństwo, darzące sympatią członków królewskiej rodziny, jest gotowe wiele drobnych incydentów puścić w zapomnienie. Ostatnia sytuacja z księciem Filipem w roli głównej z pewnością spotkała się z pozytywną reakcją brytyjskich obywateli. W połowie stycznia samochód prowadzony przez księcia Filipa brał udział w wypadku samochodowym, w okolicy wjazdu na drogę szybkiego ruchu. Członek rodziny królewskiej nie odniósł żadnych obrażeń, jednak zapowiedział, że w związku z wypadkiem zrzeknie się prawa jazdy.

Członek rodziny królewskiej ma się dobrze. W jakim stanie są inni uczestnicy wypadku?

W wyniku wypadku samochód księcia przewrócił się na bok. Według informacji z Pałacu Buckingham mąż królowej został przebadany przez lekarza, który nie stwierdził u niego żadnych obrażeń. Nie można tego jednak powiedzieć o pasażerkach drugiego pojazdu, biorącego udział w wypadku. Według Policji hrabstwa Norfolk dwie pasażerki drugiego pojazdu odniosły pewne obrażenia i zostały przetransportowane do szpitala. Placówkę opuściły jeszcze tego samego dnia. Jedna z nich doznała złamania nadgarstka. Ponadto mogą mówić o szczęściu, gdyż razem z nimi jechał dziewięciomiesięczny chłopiec, który nie ucierpiał.
DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zarówno książę Filip, jak i kierowca drugiego pojazdu byli trzeźwi. Służby prasowe Pałacu Buckingham odmówiły komentarza do całego zajścia, jednak informacja o tym, że książę sam prowadził auto została potwierdzona.

Rodzina królewska w opinii publicznej

Zaistniałe wydarzenie wywołało znaczne oburzenie. Pomijając cały szacunek dla członków rodziny królewskiej, zewsząd pojawiają się głosy, przypominające, iż mąż królowej Elżbiety ma już 97 lat. W tym wieku prowadzenie pojazdów stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie brakuje zarzutów, że książę zrzekł się prawa jazdy dopiero na wskutek spowodowanego przez siebie wypadku. Miał szczęście, że nikomu nie stała się trwała krzywda, a poinformowanie prasy o oddaniu prawa jazdy jest tylko zagrywką PR-ową. Książę Filip najwidoczniej miał wyrzuty sumienia, gdyż napisał list z przeprosinami do kobiet, które ucierpiały w wypadku. Według nieoficjalnych informacji wytłumaczeniem męża królowej miało być to, ze oślepiło go słońce. W związku z tą decyzją media przypominają, że w przeszłości książę zrezygnował również z pilotowania samolotów, obawiając się, że jeśli dojdzie do wypadku, spadnie na niego fala krytyki. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Emeryci dostaną zawału! Oto kim jest mąż najbardziej ZNIENAWIDZONEJ gwiazdy TVN
  2. Dawna ikona TVP, dziś wygląda POTWORNIE. Nie uwierzycie, kto jest jej mężem!
  3. „Stanie się pośmiewiskiem”. Nie rozumie, jak jej rodzina mogła tak nazwać córkę
  4. Tak tańczy Agata Duda! Pierwszą damę nieźle poniosło
  5. Zdjęcie gwiazdy disco polo wywołało burzę. Szybko zostało usunięte
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Interia Następny artykuł