Ogromna burza na Wyspach! Książę William zrezygnował z tronu?

Ogromna burza na Wyspach! Książę William zrezygnował z tronu? Źródło: fot. wikipedia.org

Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii nie schodzi z pierwszych stron gazet. W mediach pojawiają się coraz to nowe doniesienia o tym, co dzieje się w pałacu. Ostatnia informacja na temat księcia Williama wywołała prawdziwą burzę. Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że starszy syn księżnej Diany nie ma zamiaru być królem.

Rodzina królewska znów wywołała ogromną sensację w mediach. Do prasy dotarły informacje, z których wynika, że starszy syn księżnej Diany i księcia Karola nie zamierza przejmować tronu po swoim ojcu i chce zrezygnować z korony na rzecz swojego młodszego brata. Wiadomość ta zadziwia tym bardziej, że William wydaje się wręcz idealnym kandydatem na przyszłego króla Wielkiej Brytanii. W przeciwieństwie do Harry'ego jest statecznym mężczyzną, który skrupulatnie przestrzega królewskiego protokołu. Do mediów dotarła relacja przyjaciela księżnej Diany, który zdradził istotne szczegóły na temat przeszłości księcia Williama. Według niego istnieje możliwość, że książę William - mimo swych oczywistych dyspozycji - zrezygnuje z tronu. Rodzina królewska może przeżyć wówczas prawdziwy kryzys.

Rodzina królewska znów na celowniku - książę William nie będzie królem?

Przyjaciel księżnej Diany, dziennikarz Jeremy Paxman, zdradził telewizji Channel 5 nieznane dotąd informacje. Wynika z nich, że książe William wielokrotnie w przeszłości mówił, że nie chce być królem. Natomiast książę Harry już w dzieciństwie zgłosił się na ochotnika jako kandydat do tronu Wielkiej Brytanii. Przytoczone przez dziennikarza historie z dzieciństwa nie są równoznaczne z wiążącymi decyzjami, jednak bardzo dużo mówią o charakterach książąt. William zawsze był postrzegany przez opinię publiczną jako idealny kandydat do tronu - zawsze poważny, rozsądny i posłuszny woli królowej. Z kolei młodszy syn księżnej Diany i księcia Karola postrzegany był zawsze jako lekkoduch. Dla niego protokół dyplomatyczny, zgodnie z którym od stuleci funkcjonuje rodzina królewska, nie jest sprawą priorytetową.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Szykuje się "gra o tron" na Wyspach?

Media dostrzegają również pewne napięcie między księżną Kate i księżną Meghan. Rywalizacja między kobietami, choć odbywa się z zachowaniem zasad królewskiej dyplomacji, może wskazywać, że na Wyspach szykuje się "gra o tron". Jedno jest pewne: rodzina królewska niezmiennie dotarcza mediom i opinii publicznej ogromnych emocji.  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Przełom w życiu Beaty Kozidrak. Wszystkie media w kraju będą o tym pisać przez miesiące
  4. Jackowski miał rację! Wszystko się spełnia, polskie miasto sparaliżowane
  5. Tak wyglądają relacje Marty i Jarosława Kaczyńskich. Znajomy rodziny opowiedział wszystko
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Super Express Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu