Książę Harry złożył przepiękny hołd księżnej Dianie. Odwiedził miejsce, w którym kiedyś narażała swoje życie

Książę Harry złożył przepiękny hołd księżnej Dianie. Odwiedził miejsce, w którym kiedyś narażała swoje życie Źródło: Instagram/Sussex Royal

Rodzina królewska przywiązuje ogromną wagę do tradycji. Książę Harry złożył właśnie przepiękny hołd swojej matce. Odwiedził bowiem miejsce, w którym księżna Diana mogła umrzeć.

Rodzina królewska bardzo często angażuje się w akcje charytatywne i słynie z walki z niesprawiedliwością na świecie. Książę Harry poszedł w ślady swojej słynnej matki i odwiedził miejsce, w którym kiedyś narażała swoje życie w celach dobroczynnych. Jego zachowanie było pięknym uczczeniem pamięci księżej Diany. 

Rodzina królewska kultywuje tradycję 

Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii słynie z tego, że dzięki swoim środkom finansowym pomaga najbardziej potrzebującym. Osobą, która najbardziej kojarzona jest z tymi dobroczynnymi działaniami, jest zmarła w tragicznych okolicznościach księżna Diana. 

Wygląda na to, że jej książę Harry odziedziczył po niej empatyczny charakter. Arystokrata pojawił się bowiem niedawno w mieście Dirico w Angoli, gdzie odtworzył legendarny spacer po polu minowym, który ponad dwie dekady wcześniej wykonała księżna Diana

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Piękny hołd dla matki 

Spacer związany był z działalnością HALO Trust, organizacji zajmującej się oczyszczaniem dawnych pól minowych, umożliwiając lokalnym społecznościom bezpieczne korzystanie z terenu. W 1997 roku media oszalały, gdy księżna Diana ubrana w kamizelkę ochronną, zdecydowała się przejść po tym niebezpiecznym terenie. Królowa ludzkich serc narażała życie, żeby zwrócić uwagę świata na problem, z jakim borykają się mieszkańcy Angoli. Po 20 lat książę Harry powtórzył jej gest i tym samym złożył swojej ukochanej matce hołd. 

- Idąc śladami matki, księżnej Diany, dziś rano książę Sussex odwiedził strefę rozminowywania w Dirico w Angoli, aby podnieść świadomość na temat niebezpieczeństw związanych z rozpowszechnianiem min przeciwpiechotnych - brzmiała wiadomość na oficjalnym profilu członków brytyjskiej rodziny królewskiej na Instagramie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
2. Nie żyje Jan Kobuszewski

Książę Harry wraz z Meghan Markle i malutkim Archie'm odbywa teraz pierwszą oficjalną wizytę w Afryce Południowej. Para postanowiła odwiedzić ten kontynent, żeby spotkać się z jego mieszkańcami. Księżna Sussex nie towarzyszyła mężowi w niebezpiecznym spacerze w Angoli. Księżna przebywa obecnie w Botswanie z dzieckiem.  

Źródło: Instagram/Sussex Royal

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyższa emerytura od października. Znamy kwoty podwyżek
  2. Zaadoptowała uroczą 6-letnią dziewczynkę. Okazało się, że dziewczynka w rzeczywistości ma 22 lata i próbuje ją zabić
  3. 3 mężczyzn zwabiło nastolatkę do samochodu. Wtedy wydarzyło się najgorsze
  4. Żona w tajemnicy dogadała się z policją. Mąż pojął co się dzieje gdy spojrzał na ręce kobiety
  5. Na pogrzebie żony zabrakło jej męża. Bolesny powód jego absencji wstrząsnął całą okolicą

Źródło: Plejada 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News