Brytyjska rodzina królewska wystosowała właśnie smutne oświadczenie. Tragedia

Brytyjska rodzina królewska wystosowała właśnie smutne oświadczenie. Tragedia Źródło: YouTube/CBS This Morning

Rodzina królewska wystosowała dziś niezwykle smutne oświadczenie. Jako pierwsza zabrała głos królowa Elżbieta II, w której ślady szybko poszli książęta William oraz Harry wraz z małżonkami. Wszystko za sprawą wielkiej tragedii, która obiegła dzisiaj cały świat.

Rodzina królewska szybko skomentowała dramatyczne wydarzenia, które miały dziś miejsce w Christchurch w Nowej Zelandii. W przerażającym ataku na meczety zginęło prawie 50 osób, a podobna liczba ofiar odniosła poważne obrażenia i została przetransportowana do szpitali. Opinia publiczna jest naprawdę wstrząśnięta, a ze wszystkich stron świata do rodzin ofiar spływają szczere słowa wsparcia.

Sprawa okazała się dodatkowo przerażająca przez fakt, iż zamachowiec transmitował brutalne mordy na żywo w internecie, a nagrany przez niego film wciąż krąży po sieci. Policja apeluje, aby nie przekazywać wideo dalej i uszanować pamięć po ludziach, którzy zginęli. Przedstawiciele służb dążą także do tego, aby nagranie szybko zniknęło z portali społecznościowych.

Rodzina królewska wystosowała łamiące serca oświadczenia

O swoim smutku poinformowali więc także członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Ich stanowisko jest dla mieszkańców Nowej Zelandii bardzo ważne, gdyż kraj należy przecież do Commonwealth of Nations.

- Jestem potwornie zasmucona wydarzeniami w Christchurch. Książę Filip i ja wysyłamy nasze kondolencje do rodzin i przyjaciół tych, którzy stracili swoje życie. Dziękuję też służbom i wolontariuszom, którzy wspomagają tych, którzy zostali ranni. W tym tragicznym czasie moje myśli i modlitwy są z Nową Zelandią - napisała Elżbieta II, której słowa zostały przekazane opinii publicznej przez przedstawicieli Pałacu Buckingham.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Brytyjska monarchia w żałobie po ataku w Nowej Zelandii

Oficjalne oświadczenie wypłynęło dziś także z Pałacu Kensington. Kondolencje rodzinom ofiar przekazali książęta William oraz Harry wraz z żonami.

- Nasze serca są teraz z rodzinami i przyjaciółmi ludzi, którzy stracili życie w dewastującym ataku w Christchurch. Mieliśmy szczęście odwiedzić to miejsce, poczuć jego ciepło, doświadczyć otwartości serc i hojnych dusz, które znamionują mieszkańców. Nit nie powinien się obawiać wizyty w uświęconym miejscu. Ten bezsensowny atak to afront dla mieszańców i Nowej Zelandii oraz społeczności muzułmańskiej. To okropny atak na życie, które utożsamiamy z przyzwoitością, społecznością i przyjaźnią. Zło nigdy nie może pokonać współczucia i tolerancji - napisali przedstawiciele młodego pokolenia brytyjskiego rodu monarchicznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kinga Rusin wzięła ślub? Edyta Górniak wygadała się na wizji!
  2. Legendarna polska aktorka zginęła tragicznie razem z mężem. Mogła zrobić międzynarodową karierę
  3. Gigantyczna wpadka w "M jak miłość"! Przejdzie do historii jak śmierć w kartonachSetki tysięcy
  4. Polaków nie dostaną 13 emerytury. Jest już projekt ustawy o tym, komu się NIE NALEŻY
  5. Nie żyje gwiazda seriali Polsatu. Przed śmiercią nagle zmieniła testament, wielkie poruszenie!

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł