Niania Elżbiety II potraktowała rodzinę królewską tak obrzydliwie, że po latach na grób nie wysłano jej kwiatów z pałacu

Niania Elżbiety II potraktowała rodzinę królewską tak obrzydliwie, że po latach na grób nie wysłano jej kwiatów z pałacu Źródło: Screen/youtube/HM The King

Rodzina królewska skrywa wiele sekretów. Niania potraktowała ich obrzydliwie i została za to ukarana po wielu latach. Na jej grób nie wysłano nawet kwiatów z pałacu.

Rodzina królewska skrywa wiele tajemnic, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Z pewnością wiele osób niejednokrotnie studiowało ich biografię, pewne szczegóły jednak wychodzą dopiero po latach. Tajemnicą nie jest, że królowa Elżbieta II oraz jej siostra Małgorzata wychowywane były przez nianię, pewien fakt jednak ukrywany był bardzo długo. 

Opiekunka dziewczynek zajmowała się nimi przez 16 lat, a po zakończeniu pracy podjęła decyzję, która wstrząsnęła całą Wielką Brytanią. Była ona tak obrzydliwa i zaskakująca, że rodzina królewska zdecydowała się na krok ostateczny. Po latach na jej grób nie wysłano nawet kwiatów. 

Niania opiekowała się nimi przez lata, podzieliła ich jednak jedna rzecz

Księżna Diana słynęła z tego, że zawsze sprzeciwiała się nianiom oraz wszelkim osobom, które miałyby opiekować się jej dziećmi, jednak wcześniej było to jak najbardziej normalne i akceptowane. Księżna Elżbieta wraz z siostrą były pod opieką Marion Crawford od samych narodzin aż do 1949 roku. Opiekunka była jedną z najbliższych im osób, relacje jednak niespodziewanie bardzo się popsuły. Crawford po zrezygnowaniu z pracy zapytała żonę króla Jerzego IV, czy może opublikować książkę ze wspomnieniami ze swojej pracy. Odpowiedź była jednoznaczna. 

- Zdecydowanie uważam, że nie powinnaś pisać i podpisywać artykułów o dzieciach, jako że ludzie zatrudnieni u nas na zaufanych stanowiskach powinni być całkowicie dyskretni. Jeśli ty, zaraz po tym, jak zakończyłaś wychowywanie Margaret, zaczniesz pisać o niej i o Elżbiecie, to nie będziemy mogli zaufać już nikomu - czytamy. 

Niestety, ostatecznie była niania stwierdziła, iż nie podporządkuje się tej prośbie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina królewska nie mogła uwierzyć, że nawet ona ich rozczarowała

Królowa po namyśle zgodziła się, by była niania pracowała jako konsultantka wydawnictwa, lecz bez podawania swego prawdziwego nazwiska. Najprawdopodobniej rodzina królewska chciała w ten sposób mieć możliwość wyparcia się wszystkiego.

Crawford jednak postanowiła nie przystać na tę prośbę i sama wydała wspomnienia, czym uraziła całą rodzinę królewską. Ich sekrety zostały ujawnione, a oni otrzymali cios od osoby, którą darzyli bezgranicznym zaufaniem przez lata. Rana była tak potworna, że przez długi czas się nie zagoiła. Gdy niania zmarła w 1988 roku, pałac nawet nie wysłał kwiatów na jej pogrzeb na znak, że wciąż pamiętają zdradę. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Marzena Rogalska po raz pierwszy pokazała partnera! Fani są w SZOKU widząc, jak wygląda
  2. Czy tak wygląda samolot, w którym ZGINĘŁA Anna Jantar? Do sieci trafiło wideo, które zszokowało fanów
  3. Tragiczne doniesienia, z chwili na chwilę coraz gorsze. Mnóstwo Polaków nie żyje, ogromna liczba wypadków drogowych
  4. Alicja Bachleda-Curuś ma nowego partnera. Trudno uwierzyć, kim jest wybranek jej serca
  5. Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób
  6. Dopiero teraz przekonamy się jak wygląda prawdziwa nagła zmiana pogody. Nad Polskę nadciąga pył z Sahary

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News