Tak wyglądają obrzydliwie drogie majtki królowej brytyjskiej. Ktoś je kupił za astronomiczną kwotę

Tak wyglądają obrzydliwie drogie majtki królowej brytyjskiej. Ktoś je kupił za astronomiczną kwotę Źródło: instagram.com/theroyalfamily

Rodzina królewska jest w posiadaniu wielu cennych przedmiotów, których cena mogłaby wywołać u wielu osób potężny zawrót głowy. Dotyczy to również tych bardziej nieoczywistych rzeczy.

Rodzina królewska dysponuje niemałym majątkiem, który bez wątpienia można liczyć w milionach funtów, a wiele przedmiotów do nich należących na aukcji może osiągnąć iście astronomiczne kwoty. Tyczy się to również prywatnych przedmiotów członków tego rodu, a im ważniejsza była to osoba, to wartość pamiątek po niej jest adekwatnie większa.

Rodzina królewska i wartość jej ubrań

Niektóre ubrania potrafią być naprawdę drogie. Dla przykładu kolekcje od znanych projektantów potrafią kosztować tysiące złotych. Jednak w takim wypadku mamy do własnego użytku nowe i modne ubranie. A co w wypadku używanej odzieży i dodatkowo starej? Tutaj przede wszystkim liczy się historia danego przedmiotu, a raczej to, do kogo należał wcześniej. Im ktoś był bardziej znany, tym wartość kolekcjonerska wzrasta.

Liczy się też to, ile podobnych przedmiotów można znaleźć na świecie. Jednak, kto by się spodziewał, że stare majtki angielskiej królowej mogą być warte ponad 10 tysięcy funtów, a dokładniej 10,5 tysiąca. Okazuje się, że właśnie za taką sumę pieniędzy zostały sprzedane na jednej z aukcji XIX wieczne pantalony królowej Wiktorii.

Co więcej, nawet sama organizatorka aukcji nie kryła swojego zaskoczenia, ponieważ wcześniej podobne egzemplarze sprzedawane były dwa razy taniej.

- Spodziewaliśmy się około 5 tysięcy funtów. Teraz to najdroższe majtki królowej w historii - mówiła Tora Edmonds z domu aukcyjnego Chippenham. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Majtki wykonane są z jedwabiu, posiadają dłuższe nogawki, ale są jednocześnie cienkie. Obecne są na nich również ręcznie haftowane inicjały królowej, a trafiły do prywatnej kolekcjonerki, która chce pozostać anonimową. Kobieta kupiła również kilka innych przedmiotów, a w tym replikę klejnotów koronnych. Wiele więc wskazuje na to, że majtki królowej Wiktorii nie opuszczą Wielkiej Brytanii.

Bez wątpienia dla wielu osób jest to nienormalne, że bielizna może być tyle warta, nawet jeżeli należała do królowej brytyjskiej. W końcu jest to ponad 40 tysięcy złotych.

Zdjęcia: BBC.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Wstrząsający przełom ws. syna Dominiki Tajner. Polacy nie mogą uwierzyć
  2. Elżbieta Czyżewska miała u stóp całą Polskę. Zniszczył ją alkoholizm, UMARŁA samotnie w obcym kraju
  3. Stan syna Dominiki Tajner jest ciężki. Postawa Michała Wiśniewskiego rozrywa serca
  4. Przełom w śledztwie zaginionej Madeleine McCann? Matka otrzymała zaskakujące wiadomości
  5. Gwiazda "Na Wspólnej" pochwaliła się ciążowym brzuchem. Gratulacje złożył sam Michał Piróg
  6. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

 

źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News