Długo je ukrywali i nie bez powodu. Wyciekło zdjęcie księcia Karola z odległej przeszłości

Długo je ukrywali i nie bez powodu. Wyciekło zdjęcie księcia Karola z odległej przeszłości

Rodzina Królewska Wielkiej Brytanii już do maja przygotowuje się na jutrzejszy dzień. 14 listopada książę Karol, syn Elżbiety II i pierwsza osoba w kolejce do tronu obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji światło dziennie ujrzało wcześniej niepublikowane zdjęcie.

Rodzina Królewska pełna jest tajemnic, a jej niejawne, prywatne relacje pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą. Oficjalnie nawet na dworze, z dala od kamer i aparatów fotoreporterów zachowują oficjalną nomenklaturę i etykietę, ale trudno wyobrazić sobie zdrową rodzinę bez żadnej czułości. Zwykle dowody przywiązania obserwujemy jedynie u najmłodszych książąt i księżniczek przy okazji ślubów, narodzin nowych członków rodu, podczas podróży. Jak jednak ma się sprawa rodzinnej miłości u starszych, królowej i najwyżej umiejscowionych pretendentów do tronu?

W związku z obchodami 70. urodzin następcy Elżbiety i jej najstarszego syna Karola na Wyspach otwarto wystawę, na której oglądać można życie księcia w fotografiach i związanych z nim przedmiotach. Jedno ze zdjęć szczególnie przykuło uwagę zwiedzających i internautów.

Rodzina Królewska obchodzi urodziny najstarszego pretendenta do tronu

Urodzony w 1948 roku książę jest pierwszym dzieckiem królowej Elżbiety II i jej męża, księcia Edynburga Filipa. Jutro minie nie tylko 70 lat od jego przyjścia na świat, ale także kolejny rok, jak czeka w kolejce do tronu, a w tej sytuacji znajduje się już najdłużej w historii. Będąca 6. najdłużej żyjącą osobą z Rodziny Królewskiej od czasu zawarcia unii ze Szkocją w 1707 roku Elżbieta II, wciąż jest w pełni sił umysłowych i niewiele wskazuje, by w najbliższej przyszłości, miała nas opuścić. Z tego powodu od lat toczą się dyskusje na temat tego, czy Karol w ogóle pozostanie na tronie, czy może natychmiast zrzeknie się go na rzecz swojego syna Williama, księcia Cambridge.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W każdym razie 70. urodziny księcia będą dniem hucznie obchodzonym. Kilka dni temu ukazał się dokument produkcji BBC, który opowiada o jego życiorysie, a wystawa poświęcona tej samej tematyce, podbija serca odwiedzających. Furorę zrobiło szczególnie zdjęcie, na którym widnieje z księciem George'em, wówczas najmłodszym członkiem rodu Windsorów i własnym wnukiem.

Kolejka do brytyjskiego tronu

Życie na dworze nie ogranicza się tylko do konwenansów, całodobowego obowiązku pełnej reprezentacji monarchii, podróży i wystawnego życia. To także brutalna polityka, w której często nie ma czasu, by opłakiwać zmarłych. Obecnie pierwsze trzy osoby w kolejce do tronu w Londynie, to książę Filip syn królowej, książę William wnuk królowej i książę George prawnuk królowej. Wszyscy oni prędzej, czy później obejmą godność monarchy i spróbują dorównać Elżbiecie II, która jest nie tylko najdłużej panującym monarchą w historii, ale i personą, którą trudno będzie przebić, jeśli chodzi o popularność i poważanie na świecie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono nieznane dotąd dowody działalności Marii Kaczyńskiej. Będziecie w szoku
  2. Zachowanie tego księdza przebiło wszystko! Rydzyk to przy nim żebrak
  3. Silna Anna Mucha popłakała się jak mała dziewczynka! Co jej się stało?!
  4. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Jak je uszczęśliwić?
źródło: jastrzabpost.pl Następny artykuł