Wyciekła treść wstrząsającego listu śp. Diany do Elżbiety II. Brytyjczycy zamarli

Wyciekła treść wstrząsającego listu śp. Diany do Elżbiety II. Brytyjczycy zamarli Źródło: Fot. National Geographic

Rodzina królewska Windsorów skupia na sobie uwagę osób na całym świecie. Głośne skandale, kłótnie między członkami monarszej familii, łamanie protokołu - to wszystko interesuje nie tylko poddanych Wielkiej Brytanii. Najbardziej interesującą postacią wciąż pozostaje jednak księżna Diana. Światło dziennie ujrzał właśnie list, który królowa Elżbieta otrzymała po śmieci synowej.

Rodzina królewska ma swoje sztywne reguły i zasady, których trzymać musi się każdy z jej członków. Protokół wydawał się być nie do naruszenia nawet wtedy, gdy światem wstrząsnęła tragiczna śmierć księżnej Diany. I chociaż wszystkim wydawało się, że z pozoru surowa i harda królowa nie będzie chciała zrobić tu żadnego wyjątku, to koniec końców zdobyła się ona na ludzki i niesamowicie wymowny gest. Na komentarz w tej sprawie zdobyła się nawet siostra królowej Elżbiety, nieżyjąca już księżniczka Małgorzata Windsor. Po wielu latach w końcu poznaliśmy jego treść.

Księżna Diana nie była lubiana przez królową

Cały świat wiedział o tym, że księżna Diana i królowa Elżbieta nie żyją w najlepszych relacjach. Sytuację tę pogorszył rozwód, który dla całej rodziny królewskiej okazał się być hańbą, a dla Diany końcem przywilejów. Chociaż w momencie wypadku w paryskim tunelu konflikt między kobietami dalej się utrzymywał, to królowa Elżbieta zdobyła się na złamanie protokołu i pochowanie Lady D. z królewskimi honorami. Chociaż Spencer nie należała już do monarszej familii, to została pochowana w sposób godny członka rodu Windsorów. Królowa Elżbieta na pogrzebie swojej synowej wypowiedziała słowa, które poddanym Wielkiej Brytanii mocno zapadły w pamięć. - Podziwiałam ją i szanowałam za energię i oddanie innym, a szczególnie za troskę i miłość, jakimi obdarzała swoich dwóch chłopców - szokująco wyznała wówczas władczyni. Chociaż słowa te nie były autorstwa samej królowej, a premiera Tonego Blaira, to obywatele i tak docenili jej gest i wzniesienie się ponad podziały i konflikty.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina królewska zakończyła pewien etap

Niesamowity gest królowej Elżbiety doceniła również jej siostra, księżniczka Małgorzata. Kobieta napisała do królowej list, w którym pochwaliła ją za jej słowa i zachowanie. - Moja kochana, to cudowne, jak zaaranżowałaś życie nas wszystkich po wypadku i sprawiłaś, że stało się łatwiejsze do zniesienia dla tych dwóch biednych chłopców. Byłaś po prostu wspaniała - miał brzmieć fragment listu skierowanego do królowej Elżbiety. O to, aby Diana utraciła królewskie przywileje, walczył sam książę Karol. Jego matka postanowiła jednak sprzeciwić się jego decyzji i pochować Dianę z honorami. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO:
  1. Ile ma lat Omenaa Mensah? Zemdlejecie z wrażenia! 
  2. Zarobki Katarzyny Dowbor są SZOKUJĄCE. Wprawią was w osłupienie!
  3. Zaskakujące zdjęcia z Pałacu Prezydenckiego! Agaty Dudy nie było w domu i wtedy wydarzyło się to
  4. Widok grobu Andrzeja Leppera rozrywa serce! Polityk nie żyje przez establishment III RP?
  5. NASA tuszuje nadciągający koniec świata? Media publiczne rozprzestrzeniają zdumiewające informacje
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News