Królowa Elżbieta niebawem abdykuje? Niepokojące doniesienia o zamiarach księcia Karola

Królowa Elżbieta niebawem abdykuje? Niepokojące doniesienia o zamiarach księcia Karola Źródło: Instagram/The Royal Family

Wiele wskazuje na to, że rodzina królewska w Wielkiej Brytanii szykuje się na poważne zmiany. Królowa Elżbieta II może abdykować, koronę miałby przejąć po niej książę Karol.

Rodzina królewska w królestwie Brytyjskim od lat jest pod władzą dzierżącej koronę Królowej Elżbiety II. Monarchini została koronowana 1953 roku i od tego momentu cały czas zasiada na tronie. Jednak córka Elżbiety I jest już w bardzo zaawansowanym wieku i coraz więcej obowiązków muszą przejmować jej dzieci i wnuki. Spekuluje się, że za półtora roku, w dniu swoich 95 urodzin królowa abdykuje.

Rodzina królewska szykuje się do poważnych zmian

Według wielu źródeł powodem abdykacji ma być nieznajomość obecnych realiów rządzących się społeczeństwem. Rodzina królewska od dawna pełni funkcje głównie reprezentacyjne, więc ich wizerunek musi być nieskazitelny. Jednak 93-letnia królowa może nie nadążać już za współczesnymi trendami.

Dowodem ma być ostatni skandal wokół księcia Andrzeja i jego oskarżeń o powiązania z Jeffreyem Epsteinem, słynnym biznesmenem mającym na sumieniu pedofilię i handel ludźmi. Według oskarżeń członek rodziny królewskiej miał wykorzystywać seksualnie nieletnie niewolnice dostarczane mu przez Epsteina. Królowa nie mogła poradzić sobie z tym kryzysem na dworze, w przeciwieństwie do księcia Karola.

Książę Karol ma mocne zamiary. Zamierza przejąć koronę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To właśnie królowa miała zlecić ratowanie wizerunku księcia Andrzeja. Nie chciała odsuwać ukochanego syna od rodziny, mimo że wielu jej doradców polecało taką decyzję. Po tym, jak oskarżony syn królowej udzielił kontrowersyjnego wywiadu w BBC, w którym próbował nieudolnie się bronić, wizerunek rodziny królewskiej został jeszcze bardziej zszargany. Natychmiastowo zareagował książę Karol, który odsunął brata od funkcji reprezentacyjnych. Media były zachwycone tym ruchem, niektórzy stwierdzili, że zachował się jak prawdziwy król. Podobno w tej kwestii książę ma swoje plany.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd PORAŻA
2. Matka przeżywa horror na żywo. Jej 9-letni syn to "bestia"

- Przygotowania na objęcie tronu przez Karola odbywają się już od jakiegoś czasu. Rozpoczął się cały proces. Jej Wysokość ma już ponad 90 lat i to zrozumiałe, że nie może wypełniać już wszystkich swoich obowiązków. Skandal wokół księcia Andrzeja pozwolił Karolowi wkroczyć do akcji i zaprezentować, że potrafi rządzić "tą firmą". Nikt nie jest ważniejszy od instytucji korony, nawet książę Andrzej, ukochany syn królowej. Karol to zrozumiał i podjął zdecydowane działanie - mówił informator The Sun.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złe wiadomości, lepiej wieczorem zostać w domach. Nie żyje już mnóstwo osób wskutek szarpaniny o przecenione towary w sklepach na całym świecie
  2. Właśnie odkryto zwłoki uduszonego chłopca. Mieszkańców polskiej miejscowości zmroziło
  3. Apoloniusz Tajner zareagował na wybuch afery wokół córki. Ma do powiedzenia tylko jedno
  4. Prowadzący DDTVN sięgnął dna. Wyśmiewa się z osób, cierpiących na zaburzenia
  5. Nowy podatek BATEM dla zaradnych. Ucierpią ci, którzy ciężko pracują

Źródło: Pudelek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News