Porażające doniesienia z brytyjskiej prasy, to może być koniec rządów królowej Elżbiety. Anglicy są głęboko poruszeni

Porażające doniesienia z brytyjskiej prasy, to może być koniec rządów królowej Elżbiety. Anglicy są głęboko poruszeni Źródło: YouTube / Entertainment Tonight

Rodzina królewska znowu jest głównym tematem brytyjskiej kolorowej prasy. Tym razem media skupiły się na doniesieniach związanych z końcem rządów królowej Elżbiety. Anglicy są bardzo zaniepokojeni tymi spekulacjami.

Rodzina królewska w ostatnim czasie nie przestaje zaskakiwać. Brytyjskie media wciąż piszą o skandalu seksualnym z księciem Andrzejem w roli głównej. Później na łamach prasy wypowiadały się opiekunki dzieci księżnej Kate. Teraz przyszedł czas na królową Elżbietę, a wszystko za sprawą jej sędziwego wieku. Przypominamy, że królowa urodziła się w 1926 roku, co oznacza, że w kwietniu skończyła 93 lata. Choć wielu poddanym wydaje się, że Elżbieta II jest nieśmiertelna, czas płynie nieubłaganie. Jej mąż, książę Filip, wycofał się z życia publicznego 2 lata temu, w wieku 96 lat. Media donoszą, że za niespełna 2 lata monarchini również przejdzie na emeryturę. 

Rodzina królewska po wycofaniu się Elżbiety II z życia publicznego

Prasa informuje, że po przejściu Elżbiety II na emeryturę, wszystkie jej obowiązki przejmie książę Karol, który zostanie regentem. Oznacza to, że syn będzie reprezentować ją we wszystkim, ale to ona nadal będzie zasiadać na tronie. Poddani uważają, że Karol dojrzał do tej odpowiedzialnej roli. Powód? W głównej mierze przyczynił się do wyrzucenia z rodziny królewskiej swojego brata, księcia Andrzeja, który utrzymywał bliskie kontakty z amerykańskim biznesmenem Jeffreyem Epsteinem skazanym za pedofilię. Andrzejowi również zostały przedstawione zarzuty, że korzystał ze stręczycielskich usług i sypiał z nastolatkami. Dzięki odważnej i stanowczej reakcji na ten potężny skandal w rodzinie, książę Karol zaskarbił sobie względy Brytyjczyków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy królowa ustąpi z tronu?

Rodzina królewska kieruje się nieformalnymi zasadami, według których koronowana głowa nie może abdykować i przekazać władzy następcy. Na tronie nowa osoba może zasiąść dopiero po śmierci królowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeprowadziła się z dziećmi do nowego domu. Kiedy weszła na strych stanęło jej serce. Jeszcze nigdy tak szybko nie uciekała
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Oczywiście zdarzały się wyjątki. W 1936 roku książę Edward VIII zrzekł się tronu z powodu miłości do amerykańskiej rozwódki Wallis Simpson. Ta decyzja przyczyniła się do jednego z największych kryzysów w historii monarchii. W efekcie tej decyzji korona została przekazana jego młodszemu bratu, Jerzemu VI, który jest ojcem panującej obecnie Elżbiety II.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. Wielkie zamieszanie z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: RMF FM

Następny artykuł