Zamknięto ją na specjalnym oddziale w psychiatryku. Ujawniono wstrząsające informacje o matce księcia brytyjskiej rodziny królewskiej

Zamknięto ją na specjalnym oddziale w psychiatryku. Ujawniono wstrząsające informacje o matce księcia brytyjskiej rodziny królewskiej Źródło: WikiMedia Commons

Rodzina królewska Wielkiej Brytanii ma bardzo skomplikowaną historię i nie kończy się ona na księżnej Dianie czy Meghan Markle. Matka księcia Filipa nie miała z nim ani łatwej relacji, ani łatwego życia. Ratowała Żydów przed nazistami, przeżyła eksperymenty Freuda, a po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego przywdziała habit i odcięła się od rodziny. Kim była Alicja Battenberg i jaki wpływ jej życiorys może mieć na obecne relacje w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Rodzina królewska nie mówi o niej za często, a to właśnie ją obwinia się między innymi o trudne relacje męża Elżbiety II z synami i nieumiejętne wyrażanie emocji. Matka księcia Filipa, małżonka obecnej królowej, była nieszablonową postacią, którą ciężko doświadczyło życie. Jak zazwyczaj bywa w takich przypadkach, komplikacje w życiu matki przełożyły się bezpośrednio na późniejsze problemy syna.

Ratowała Żydów przed nazistami, przeżyła eksperymenty Freuda, a po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego przywdziała habit i odcięła się od rodziny. Kim była Alicja Battenberg i jaki wpływ jej życiorys może mieć na obecne relacje w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Rodzina królewska nieczęsto wypowiada się na jej temat

Alicja Battenberg przyszła na świat w 1885 roku na zamku w Windsorze. Lekarze stwierdzili u niej głuchotę, ale to nie przeszkodziło jej w nauce czytania z ruchu warg oraz późniejszego poznania aż trzech języków obcych: niemieckiego, francuskiego oraz greckiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 1902 roku, podczas koronacji Edwarda VII, jej życie stanęło na głowie. Zakochała się bez pamięci w młodym greckim księciu, Andrzeju. Miała szczęście, gdyż jej uczucie okazało się odwzajemnione. Już wkrótce zaplanowali ślub, na którym pojawiły się najważniejsze głowy państw z całego świata.

Podobno podczas ceremonii zdarzyło jej się źle odczytać słowa wypowiadane przez księcia i na kilka ważnych pytań, na które powinna była odpowiedzieć "tak", odpowiedziała "nie". Chodziło m.in. o to, czy bierze ślub z własnej woli.

Do 1914 roku para miała aż trzy córki. Wtedy nastąpił pierwszy kryzys: książę Andrzej obsesyjnie zaangażował się w sprawy wojska, a Alicja w kwestie duchowe. Mimo to siedem lat po narodzinach ostatniej dziewczynki na świat przyszedł książę Filip. Urodził się na stole w sali jadalnej.

Gdy rodzina przeniosła się do Francji, Alicja dołączyła do kościoła prawosławnego i przeżyła pierwsze wizje, w których Jezus miał stworzyć z nią więź "duchową i fizyczną". Jej stan pogarszał się aż do 1930 roku, kiedy przeżyła załamanie nerwowe i trafiła do szpitala psychiatrycznego. 

Niestety, trafiła wówczas na Zygmunta Freuda, który zalecił brutalne remedium - naświetlanie jajników w celu przyspieszenia menopauzy. Alicja przez długi czas wbrew swojej woli była przetrzymywana w zakładzie, a jej stan niewiele się poprawiał.

Dzisiaj grzeje: 1. Agata Duda przyłapana w lesie! Ciężko uwierzyć, co tam robiła. Był z nią Prezydent
2. Jadła obiad z przyszłym mężem swojej córki. Kilka tygodni później odkryła zdjęcie, które natychmiast musiała jej pokazać jeszcze przed ślubem

Gdy po dwóch latach opuściła szpital, właściwie zapomniała o swoim synu. Wyjechała do Aten, gdzie założyła własny zakon kontemplacyjny, a książę Filip miał nigdy nie otrzymać od niej nawet kartki urodzinowej. Z pewnością wpłynęło to na jego późniejsze problemy w podtrzymywaniu relacji z dziećmi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS obiecuje kolejne 500 plus. Świadczenie ma trafić do milionów Polaków
  2. Ojciec zainstalował ukrytą kamerę. Gdy odkrył, co niania robi jego córce, był przerażony
  3. Zostawiła noworodka w aucie i położyła na nim list. Przechodnie czytając go przecierali oczy ze zdumienia
  4. Para mieszkająca w domu na odludziu adoptowała 11 dzieci. Do ich domu wszedł pracownik opieki społecznej i odkrył straszną prawdę
  5. Co dzieje się z Ewą, która podróżowała z Piotrem Woźniakiem-Starakiem? Media o tym milczą

źródło: plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News