Elżbieta II ukrywała chorobę. Wszystko wyszło na jaw, gdy kamery uchwyciły posiniaczone dłonie królowej

Elżbieta II ukrywała chorobę. Wszystko wyszło na jaw, gdy kamery uchwyciły posiniaczone dłonie królowej Źródło: youtube.com/The Sun

Rodzina królewska sądziła, że ta chwila kiedyś nadejdzie - poddani Elżbiety II zaczęli poważnie martwić się o jej zdrowie, a internet aż huczy od plotek i zdjęć. Ręce monarchini zdradziły wszystko. Wiadomo już, na co cierpi 93-letnia królowa.

Rodzina królewska znajduje się teraz pod ostrzałem wielu niewygodnych pytań. Wszyscy chcą wiedzieć, na co dokładnie choruje królowa Elżbieta II, czy zagraża to jej życiu oraz czy to choroba genetyczna. Problemy monarchini wyszły na jaw podczas spotkania z królem i królową Jordanii.

Rodzina królewska musi radzić sobie z natłokiem pytań

Królowa Elżbieta ubiera się tak charakterystycznie, że elementy jej stroju zapisały się już w klasyce garderoby rodziny królewskiej. Komplet lub sukienka za kolano, pasujące nakrycie głowy, buty na lekkim obcasie, mała torebka i pasujące do wszystkiego rękawiczki. Królowa zakłada je zawsze, kiedy udaje się poza pałac. Tym razem ich nie założyła - pokazała ręce w całej okazałości.

Podczas spotkania z królem Abdullahem i królową Ranią z Jordanii, dziennikarze oraz fotografowie, którzy puścili w obieg zdjęcia z uroczystej wizyty od razu zobaczyli, że z królową jest coś nie tak. Jej dłonie nie wyglądały zbyt dobrze. Były posiniaczone, wręcz ciemne w okolicy środka wierzchniej części dłoni. Pojawiły się pytania - czy królowa jest chora? Odpowiedź jest jeszcze bardziej niepokojąca: królowa jest chora i jest to choroba dziedziczna.

Królowa Elżbieta oraz książę Karol cierpią na tę samą chorobę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że królowa Elżbieta II cierpi na chorobę Raynauda. Jest ona chorobą genetyczną, czyli obarczony jest nią także książę Karol. U niego też można było zobaczyć lekkie zmiany na dłoniach. Choć prasa kontaktowała się z rzecznikami rodziny Windsorów, by potwierdzić informacje o chorobie królowej, nie otrzymano żadnej odpowiedzi. Według niektórych brak odniesienia się do tak ważnej rzeczy może brzmieć jak potwierdzenie problemu.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

Choroba Raynauda, czyli nadmierna kurczliwość tętnic, wywołana zmianami temperatury lub stresem. Najpierw pojawia się blednięcie dłoni wraz z dokuczliwym mrowieniem, a potem następuje sinienie i drętwienie palców, całych dłoni lub tylko ich części. Choroba nie obejmuje tylko rąk - sinienie może objawić się na stopach, uszach, a nawet ustach. Niestety, schorzenie ma swoje przykre powikłania. Może dojść np. do trwałego owrzodzenia, a nawet martwicy tkanek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Panna młoda zmarła dwa tygodnie przed ślubem. Po jej śmierci narzeczony znalazł w jej telefonie jedno zdjęcie
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

Źródło: Party

Następny artykuł