Królowa Elżbieta ma w rezydencji własny bankomat. Pałac Buckingham jest pełen sekretów, które zaskakują

Królowa Elżbieta ma w rezydencji własny bankomat. Pałac Buckingham jest pełen sekretów, które zaskakują Źródło: Screen/ YouTube/ Royal Reviewer

Rodzina królewska mieszka w miejscu, które kryje wiele tajemnic. Pałac Buckingham to nie tylko luksusowe pokoje, lecz także szereg udogodnień. Niektóre z wprowadzonych do pałacu rozwiązań mogą zaskakiwać.

Rodzina królewska ma swoją oficjalną siedzibę w londyńskim Pałacu Buckingham. Chyba każdy kojarzy ten słynny budynek - to z jego tarasu królowa pozdrawia tłumy poddanych. Pałac jest dla Brytyjczyków symbolem monarchii, to tam także zbierają się podczas ważnych wydarzeń. Perła baroku z zewnątrz, w środku kryje niejedną, zaskakującą tajemnicę.

Gdzie miesza rodzina królewska? Pałac Buckingham kryje wiele sekretów

Pałac został zbudowany w 1703 roku, a swoją funkcję pełni od 1837 roku i jest obecnie największym budynkiem pełniącym funkcję siedziby królewskiej. Elżbieta II ma piękną i olbrzymią rezydencję. Liczy sobie aż 77 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Zadbano, by znalazła tam szereg udogodnień. Mieszkając w takim pałacu na pewno nie sposób się nudzić.

Pałac Buckingham posiada 775 pomieszczeń. W tej imponującej liczbie są aż 52 sypialnie, jednak najciekawsze w tym budynku są nie luksusowe pokoje, lecz przede wszystkim kilka szczególnych miejsc, które mogą dziwić. 

Najciekawsze miejsca w pałacu Buckingham. Jest tam nawet bankomat

Za jeden z najbardziej zaskakujących elementów królewskiego pałacu można uznać prywatny bankomat Elżbiety II. Może dziwić fakt, że królowa posiada własną maszynę do wypłacania pieniędzy. Można zastanawiać się, jak często się go używa, ale wydaje się, że niezbyt często. W każdym razie - Elżbieta II jest zabezpieczona na wypadek braku gotówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Królowa może spędzać czas w kilku atrakcyjnych miejscach, które przygotowano na terenie pałacu. Jeżeli tylko ma ochotę, monarchini może odwiedzić kawiarnię albo zrelaksować się w prywatnym, niewielkim kinie. Na wszelki wypadek ma pod ręką także pocztę oraz gabinet lekarski, który przystosowany jest nawet do przeprowadzenia operacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Mało znany objaw nowotworu. Pojawia się głównie w nocy

Za kulisy życia w Pałacu Buckingham będzie można zajrzeć jeszcze w tym miesiącu w brytyjskiej telewizji. Stacja Channel 5 wyemituje film dokumentalny, którego bohaterem będzie rodzina królewska i jej siedziba. Tytuł produkcji, "Tajemnice królewskiego pałacu", wyjaśnia zresztą wszystko. Na ekranach telewizorów będzie można zobaczyć, jak wyglądają te najciekawsze, mniej oficjalne zakamarki siedziby rodziny królewskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dają nawet 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
  2. Żona przyłapała męża na zdradzie, wpadła w SZAŁ. Udostępniła wideo, przez które stracił pracę
  3. Chciał się oświadczyć swojej dziewczynie. Przeczytał sms-y w jej telefonie i kilka godzin później już nie żył
  4. Filip Chajzer przesadził w Dzień Dobry TVN? Fani oburzeni, "Za taki żart można stracić pracę"
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

Źródło: Plotek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News