Rodzina królewska w żałobie. Właśnie w pałacu zmarła na straszną chorobę księżniczka Christina, Holendrzy we łzach

Rodzina królewska w żałobie. Właśnie w pałacu zmarła na straszną chorobę księżniczka Christina, Holendrzy we łzach Źródło: .

Rodzina królewska przekazała smutną wieść o śmierci siostry byłej królowej Holandii, Beatrycze. Księżniczka Christina miała 72 lata.

Rodzina królewska poinformowała o śmierci członkini rodu, księżniczki Christiny. To młodsza siostra byłej królowej Holandii, Beatrycze. Miała ona 72 lata. Holenderski dwór pogrążony jest w żałobie.

Rodzina królewska o śmierci księżniczki. "Uderzająca osobowość"

Smutną wiadomość o śmierci księżniczki Christiny przekazała holenderska rodzina królewska m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przyczyną śmierci królewskiej siostry był rzadki nowotwór kości, na którego cierpiała od kilku lat. Kobieta zmarła w wieku 72 lat w pałacu Noordeinde w Hadze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jesteśmy smutni z powodu śmierci naszej drogiej siostry i ciotki. Christina była uderzającą osobowością o ciepłym sercu. Dzięki muzycznej pasji i talentowi potrafiła wpłynąć na wiele osób. Mamy z nią mnóstwo pięknych wspomnień – napisali na Twitterze król Willem-Alexander, królowa Maxima i księżniczka Beatrix - napisano na Twitterze rodziny królewskiej. 

Christina urodziła się w 1947 roku, jako najmłodsza z rodzeństwa. Co ciekawe, nosiła imię Marijke, dopiero jako nastolatka zdecydowała się używać drugiego imienia, Christina. W 1975 roku wyszła za Jorge Guillermo i zrzekła się prawa do tronu. Rozwiodła się w 1996 roku. Para ma trójkę dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wrócił pijany do domu i powiedział żonie kilka słów. Rano stały się niesamowite rzeczy

2. NBP może mocno zamieszać w portfelach milionów Polaków, wszystko przez inflację

Prawdopodobnie wkrótce zostaną przekazane szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych księżniczki Christiny. Póki co wiadomo, że ciało zmarłej zostanie poddane kremacji.

Najlepsze newsy dnia:

   1. Darmowa jazda ekscytującym Peugeot 308 dla każdego. Zapisz się już dzisiaj, zanim skończy się czas
   2. Uwielbiana piosenkarka przeżyła ogromną traumę. Jej ukochany zmarł w męczarniach. Długo dochodziła do siebie
   3. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzała do środka
   4. Krzysztof Jackowski na cmentarzu przedstawił wizję tego, co dzieje się z ludźmi po śmierci. Nie wszystkich to ucieszy
   5. Czapki z głów. Za to co wczoraj w Sopocie dla Kory zrobił Michał Szpak
   6. Gdy Michalina otworzyła zaproszenie na wesele wypadła dziwna karteczka. Przecierała oczy widząc jej treść

Źródło: O2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News