Ciężko powstrzymać eksplozję śmiechu, powaga Elżbiety II naruszona. Ujawniono przezwiska królowej

Ciężko powstrzymać eksplozję śmiechu, powaga Elżbiety II naruszona. Ujawniono przezwiska królowej Źródło: fot. wikipedia.org

Rodzina królewska przyzwyczaiła opinię publiczną do tego, że w niektórych kwestiach jej członkowie są niemalże wyzbyci z ludzkich, emocji, których nie powinno się okazywać publicznie. Jednak przezwiska królowej stanowczo temu przeczą.

Rodzina królewska musi przestrzegać wielu rygorystycznych reguł, które bardzo dosadnie określają, co mogą, a czego nie mogą robić członkowie królewskiego rodu. Tyczy się to zarówno zachowania, jak i ubioru, który zawsze musi być nienaganny. Jednak wielu z nas zapomina, że to wciąż normalni ludzie, którzy bez kamer i błysku fleszy zachowują się jak każdy z nas.

Wspaniale pokazują to liczne przezwiska, które wśród rodziny przylgnęły do samej królowej Elżbiety II, która uchodzi za prawdziwą ostoję tradycji i etykiety. Jednak nawet ona w pewnych sytuacjach robi wyjątki dla swoich najbliższych.

Rodzina królewska ma całą masę przezwisk dla królowej

Większość z nich zostały wymyślone przez wnuki królowej brytyjskiej, które w czasie nauki mówienia miały problemy często z wymówieniem słowa "granny" czyli babcia. Jedno z przezwisk, które powstało w ten sposób to np. "Gary". Właśnie w taki sposób zwracał się do swojej babci książę William.

Było to powodem bardzo zabawnej sytuacji, ponieważ kiedy William był jeszcze mały i beztrosko latał po Pałacu Buckingham. W pewnym momencie upadł i zaczął wołać swoją babcię, aby ta przyszła mu na pomoc. Pech chciał, że królowa właśnie przyjmowała gościa, który myślał, że ów "Gary" to ktoś ze służby. Kiedy zobaczył, że to królowa podchodzi do chłopca, był bardzo zdziwiony, że przy Williamie nie ma jego opiekuna "Gary'ego". Jednak królowa odpowiedziała, że to właśnie ona jest przez wnuka nazywana "Gary".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie tylko William - książę Filip i książę George również znaleźli przezwiska dla królowej

- Ja jestem Gary, William nie nauczył się jeszcze wymawiać słowa granny - powiedziała królowa.

Kolejnym zabawnym przezwiskiem, które ma królowa, jest to wymyślone przez księcia Georga, który na swoją prababcię woła "Gan-Gan". Chociaż nikt pod tym względem nie przebije samego męża królowej Elżbiety II.

O jego istnieniu dowiedzieliśmy się przy okazji filmu "Królowa", którego scenarzysta zaklina się, że absolutnie tego nie wymyślił. Według niego książę Filip swoją małżonkę nazywa "kapustą". Według niektóry jest to nawiązanie do francuskiego określenia „mon petit chou”, co dosłownie oznacza „moja mała kapustko”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Zenek Martyniuk mieszka w niewyobrażalnych luksusach. Rezydencja króla disco to prawdziwy pałac (FOTO)
  4. Żona mistera Polski Rafała Maślaka załamała się na weselu. To co powiedziała mężowi rozrywa serca
  5. Jackowski przy nim jest "amatorem". Nagły huk w domu, tylko szósty zmysł ocalił mu życie
  6. Lepiej, żeby Rozenek nigdy tego nie zobaczyła. Doda ośmieszyła jej partnera tak, że ze wstydu zapadnie się pod ziemię

źródło: Viva

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News