Zapowiada się spektakularny rozwód. Królowa Elżbieta w centrum ogromnego skandalu

Zapowiada się spektakularny rozwód. Królowa Elżbieta w centrum ogromnego skandalu Źródło: Flickr/Foreign and Commonwealth Office

Rodzina królewska będzie świadkiem spektakularnego rozwodu. Królowa Elżbieta II może znaleźć się w samym epicentrum konfliktu. Wszak bardzo dobrze zna obie strony sporu.

Rodzina królewska, na której czele stoi królowa Elżbieta II, może być uwikłana w międzynarodowy skandal obyczajowy. Wielki rozwód odbędzie się w Wielkiej Brytanii, a pełnomocniczką jednej ze stron będzie nadworna prawnik rodziny królewskiej.

Wielki rozwód podszyty skandalem i łamaniem praw człowieka

Rozwodzić się będą dobrzy znajomi królowej Elżbiety II - jeden z najbogatszych ludzi na świecie, emir Dubaju, premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Muhammad ibn Raszid Al Maktum oraz jego żona, księżniczka Jordanii - Haya, która uciekła od swojego męża i znalazła azyl w pałacu Kensington.

Powodem ucieczki jordańskiej księżniczki miała być sprawa porwania 33-letniej księżniczki Latify, córki szejka. Według oficjalnych informacji, podawanych przez ZEA, córka Al Maktuma została pojęta przez nieznanych porywaczy i przy pomocy służb specjalnych Emiratów szczęśliwie odbita. Prawda była jednak zupełnie inna - do sieci wyciekły nagrania, jak księżniczka opowiada o powodach swojej ucieczki. Jak sama mówiła, w ojczyźnie była torturowana i trzymana w więzieniu, za to, że chciała opuścić Emiraty.

Sprawą zainteresowały się organizacje broniące praw człowieka, które od dawna biją na alarm o sytuacji kobiet w państwach arabskich. Według wielu źródeł to właśnie te wydarzenia przyczyniły się do ucieczki żony szejka. Co ciekawe, dobrą znajomą obu zwaśnionych stron jest królowa Elżbieta II.

Rodzina królewska dała azyl księżniczce, rozwód będzie w Anglii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oficjalnie nie wiadomo gdzie obecnie przebywa Haya. Od czasu swojej ucieczki kompletnie porzuciła media społecznościowe, w których była bardzo aktywna. Wiadomo, że jest właścicielką apartamentu w pałacu Kensington, oraz że jej pełnomocniczką w sprawie rozwodowej będzie Fiona Shackleton, która reprezentowała księcia Karola i księcia Andrzeja. Z kolei po stronie Al Maktuma stanie Helen Ward, która pracowała przy sprawach rozwodowych Madonny, Guya Ritchiego, czy piłkarza Ashleya Cole'a. Sprawa rozwodowa odbędzie się w Anglii i prawdopodobnie tam przebywa księżniczka.

Elżbieta II od dawna miała świetne relacje z rodziną Hayi. Wielka Brytania przez długi czas utrzymywała pozytywne stosunki dyplomatyczne z Jordanią, a sama królowa osobiście zna się z ojcem księżniczki, Husajnem ibn Talalem. Jednocześnie najstarsza przedstawicielka Windsorów przyjaźni się z emirem Dubaju, dzięki wspólnej pasji - arabskim koniom. Szejk niejednokrotnie pojawiał się na ekskluzywnych zawodach konnych, gdzie towarzyszył królowej. Możliwe, że Elżbieta II będzie musiała opowiedzieć się po którejś stron, co może skutkować dyplomatycznym skandalem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Mama wyznała, że spodziewa się 17-stego dziecka. Wtedy córka powiedziała coś, przez co wszyscy na chwilę zamarli
  4. 79-letni Jerzy chciał iść kupić viagrę. Riposta jego żony rozkłada na łopatki, popłaczecie się ze śmiechu
  5. Materiał ukazany w TVN wstrząsnął widzami. Nie żyje Filip
  6. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News