500 plus będzie rozszerzone? Dostaną nie tylko rodzice

500 plus będzie rozszerzone? Dostaną nie tylko rodzice

500 plus trafia obecnie do tysięcy polskich rodzin jako spore finansowe wsparcie. Z powodu rosnącej inflacji kwota zaproponowana przez rząd z ramienia Prawa i Sprawiedliwości ma już jednak nie wystarczać. Jak twierdzi jeden z polityków rządzącej partii, program wkrótce może więc przybrać całkowicie nową, odświeżoną formę, obejmując także inne grupy beneficjantów.

500 plus stanowi podporę polityki socjalnej prowadzonej przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Wpływ projektu na gospodarkę okazał się jednak naprawdę spory, przed czym od długiego czasu ostrzegali ekonomiści. Już dziś rząd decyduje się bowiem na kolejne pożyczki, a inflacja niebezpiecznie wzrasta. Jako że 500 plus nie jest już wartościowo równe 500 zł z początków istnienia programu, jeden z posłów PiS chce całkowicie znieść program i wprowadzić go w nowej formie.

Czy 500 plus zmieni się w 1000 plus?

- Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to możliwe i całkiem realne - stwierdził jeden z ważnych polityków Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu". Co ciekawe, pomysł działacza bardzo szybko poparł inny poseł, Janusz Szewczak. Jego zdaniem Polakom jest niezwykle potrzebne podwyższenie kwot proponowanych przez rząd. - To bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny - stwierdził otwarcie polityk.

Minister Elżbieta Rafalska studzi zapędy współpracowników

Jak się jednak okazało, optymistyczne prognozy dwóch działaczy stanowczo uciszyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Ze względu na ogromne zainteresowanie mediów propozycjami dotyczącymi 1000 plus, szefowa resortu w bardzo bezpośredni sposób na nie odpowiedziała.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuję, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu Rodzina 500 plus - poinformowała Rafalska w oficjalnym oświadczeniu ministerstwa, które umieszczono na jego stronie internetowej. Obywatele, którzy mieli nadzieję na realne podwyższenie wypłacanej kwoty, będą najpewniej bardzo zawiedzeni. W najbliższym czasie nie mogą bowiem liczyć na ułatwienie, jakim byłoby dla nich podwyższenie świadczenia z poziomu 500 do 1000 zł. Co ciekawe, grupa osób pobierających środki ma się jednak znacząco poszerzyć.

500 plus także dla seniorów

PiS ma bowiem planować wprowadzenie 500 plus dla emerytów. Na ten nośny temat wypowiedział się już między innymi sam Jarosław Kaczyński. Jego zapowiedzi potwierdzali także inni politycy obozu władzy. - To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej. Jest teraz zbyt wcześnie, by przedstawić konkretne projekty. Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany - twierdził stanowczo prezes Prawa i Sprawiedliwości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda zaskoczył wszystkich w USA! Najbardziej wzruszający moment w jego karierze
  2. Tajemnicza i tragiczna śmierć polskiego antyterrorysty! Są zaskakujące wyniki sekcji zwłok
  3. Jarosław Kaczyński w szpitalu. Prezes PiS nadal ma problemy ze zdrowiem
  4. Polityk PiS maltretował żonę i się nawet nie wypierał. Kara? Śmiech na sali
Następny artykuł