Rodzina uwielbianego muzyka przekazała tragiczne wieści. Zmarł wczoraj po długiej chorobie

Rodzina uwielbianego muzyka przekazała tragiczne wieści. Zmarł wczoraj po długiej chorobie Źródło: pxfuel.com Creative Commons Zero - CC0

Rodzina pogrążyła się w smutku i żalu. Z bólem przekazała wiadomość o śmierci uwielbianego i utalentowanego muzyka. Niestety, mężczyzna zmarł, do końca walcząc z chorobą.

Rodzina ucinając wszelkie spekulacje, poinformowała zarówno fanów jego twórczości, jak i muzyków z nich współpracujących o śmierci artysty. Niepowetowana strata, miał tylko 67 lat.

Rodzina poinformowała wszystkich o śmierci "Winka"

Światek muzyczny został wczoraj ogarnięty ogromnym smutkiem. Informacje o tym, że nie żyje gitarzysta jazzowy i rockowy, Winicjusz Chróst, obiegły wszystkie media. Swoją karierę zapoczątkował w zespole System, potem był związany z muzycznym klubem Stodoła. Jednak większość kojarzy go z kapeli Breakout Tadeusza Nalepy. To tam powstał m.in. hitowy album "Kamienie". Należał też do Orkiestry PRiTVP Andrzeja Trzaskowskiego. Współpracował z takimi gwiazdami jak Ewa Bem, Krzysztof Cugowski, Edyta Gepert czy też Stanisław Soyka.

- Dzisiaj nad ranem walkę z ciężką chorobą zakończył nasz ukochany Winek. Walczył do końca otoczony przez najbliższych. Chciałybyśmy wspomnieć jego uśmiech, niezwykłą serdeczność i bijące od niego ciepło naszą ulubioną piosenką jego autorstwa. Kochające żona i córka - taki wpis pojawił się na profilu zmarłego muzyka 28 marca.

Jego studio zawsze tętniło życiem, wspomina go Robert Gawliński

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Muzyk prowadził popularne i znane gwiazdom studio w Sulejówku, gdzie realizował nagrania największych polskich gwiazd. W "Studiu Chróst" powstało wiele kultowych przebojów muzyki rockowej i nie tylko. Nagrywała u niego Republika, Wilki, Lady Punk, ale nie tylko. W progach studia mile widziani byli również tacy artyści jak Mulatu Astatke - etiopski muzyk ethio-jazzowy czy Regi Wooten, amerykański multiinstrumentalista. Winicjusz Chróst od ponad 10 lat pracował też nad własną, autorską, solową płytą, niestety nie zdąży jej już wydać.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia Kowalska przekazała, w jakim stanie jest jej córka. Zdjęcie złamie każde serce
2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

- Ostatni raz... to było dwa lata temu przy okazji nagrywania płyty Maryli Rodowicz. Tylko on mógł coś takiego zrobić - nagrać cudowną stylową podróż w lata siedemdziesiątych. Winek był ciepłym człowiekiem. Lubiłem jego opowieści sprzed lat, z krainy scenice-fiction i mistycyzmu (...) Winek to była postać, bez której wiele znaczących płyt by nie powstało (...) Odkrywałem go przez lata, dowiadując się, często ze zdumieniem, co stworzył. Winek z wiekiem stał się domatorem, ale przedtem był rockandrollowym gościem. Taki człowiek ciepły, którego odejście boli. Myślałem, że będę miał chwilę czasem, zadzwonię, umówimy się. Nie zdążyłem - wspomina Robert Gawliński. Muzycy znali się, ponieważ w "Studiu Chróst" powstał przebój Wilków "Baśka".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Monika przez przypadek zajrzała do laptopa teściowej. Gdy poznała porażającą prawdę, była wstrząśnięta
  4. Podczas randki chłopak zadał swojej dziewczynie wyjątkowo intymne pytanie. Odpowiedź zwaliła go z nóg, będzie żałował do końca życia
  5. Na ogórkach kiszonych ze sklepu widać biały nalot? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, co oznacza
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Dziennik, Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News