Tragiczny finał rodzinnego spotkania. Kilkanaście osób w szpitalu, jedna walczy o życie

Tragiczny finał rodzinnego spotkania. Kilkanaście osób w szpitalu, jedna walczy o życie Źródło: Twitter.com

Rodzina, która postanowiła zorganizować przyjęcie dla jednej ze swoich krewnych, gorzko żałuje podjętej decyzji. Impreza nie zakończyła się tak, jak tego oczekiwali. Konsekwencje zwykłego, rodzinnego spotkania są nad wyraz bolesne. Kilkanaście osób walczy o życie w szpitalu. Ich stan jest bardzo poważny.

Pomimo tego, że władze na całym świecie decydują się na łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, ilość zakażeń nadal zwiększa się w bardzo szybkim tempie. Fakt, że ludzie lekceważą konieczność noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego, nie pomaga. Lekkomyślne decyzje mają wpływ na łatwiejszą transmisję patogenu. Sytuacjami, w których o zakażenie jest wyjątkowo łatwo, są uroczystości rodzinne. Niedawno informowaliśmy o koronawirusie na Pierwszej Komunii.

Rodzina poniosła poważne konsekwencje

O tym, jak poważne konsekwencje mogą mieć spotkania w szerszym gronie, przekonała się pewna rodzina z Teksasu. Członkowie familii postanowili zorganizować imprezę urodzinową dla jednej ze swoich krewnych. Na przyjęcie zostało zaproszonych dwadzieścia pięć osób. Nie zdawali sobie sprawy z tego, że gospodarz imprezy jest zarażony wirusem SARS-CoV-2.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Podczas spotkania doszło do licznych zakażeń. Osoby, które zaraziły się wirusem, ułatwiły transmisję patogenu do organizmów swoich domowników. Łącznie zachorowało osiemnastu członków rodziny - trafili do szpitala, gdzie zostali poddani dodatkowym badaniom. W tym gronie znalazły się dzieci, osoby w podeszłym wieku, a także kobieta borykająca się z chorobą nowotworową. Trzy osoby są obecnie hospitalizowane. Jedna z nich znajduje się na oddziale intensywnej terapii, gdzie została podłączona do respiratora i walczy o życie.

- Jesteśmy rodziną, spotykamy się regularnie. Byliśmy jeszcze bardziej ostrożni niż przy poprzednim spotkaniu, ale mimo wszystko doszło do tego, że moja babcia, dziadek i ciocia są w szpitalu. Możesz naprawdę tęsknić za bliskimi i możesz naprawdę chcieć być z nimi, ale nie ma gorszego uczucie niż to, przez co przechodzi teraz moja rodzina - powiedział jeden z członków rodziny w rozmowie z mediami.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne alerty dla aż 9 województw, wysokie zagrożenie zdrowia i życia. Żywioł ponownie uderzy

2. W Polsce ogłoszono II stopień alarmowy. O decyzji poinformował premier Morawiecki, co oznacza?

Niestety, takie przypadki są bardzo powszechne na całym świecie. Ludzie zmęczeni trwającą od marca kwarantanną szukają okazji do spędzania czasu z najbliższymi. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że może być nosicielami koronawirusa. Należy pamiętać o tym, że choroba rozwija się często w sposób bezobjawowy. Wiele osób przejdzie ją bez żadnych konsekwencji. Niestety, dla osób o obniżonej odporności kontakt z patogenem może być zagrożeniem życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W słoiku z miodem pojawiła się biała piana. Świadczy ona tylko o jednym, ale niestety sporo osób w takim momencie popełnia kosztowny błąd
  2. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Pielęgniarka opiekująca się zakażonymi w DPS-ie przerwała milczenie. Porażające sceny, trudno uwierzyć, do czego doszło
  4. Ogromny dramat Mariana Opani. Bardzo współczujemy i trzymamy kciuki
  5. 80-latek poszedł na grzyby. W ciągu sekund wydarzyła się tragedia, policja pilnie zareagowała
  6. Ważny apel ministerstwa zdrowia do wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa

Źródło: o2

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News