Rodzina odmówili zabrania zwłok
Unsplash Ben White
Joanna Szwalikowska - 25 Września 2020

93-latka umarła, odmówili zabrania jej zwłok. Rodzina ujawniła właśnie przykry powód

93-letnia kobieta zmarła w czwartek wieczorem, nikt nie zgadzał się, by przyjechać i odebrać jej zwłoki. Rodzina zdecydowała się ujawnić dramatyczne kulisy całej sytuacji. Niewiarygodne, z jakiego powodu odmawiano podjęcia działań. Szokujące doniesienia przekazane przez RMF FM.

Niewiarygodnie smutne wydarzenia w jednej z polskich miejscowości. Rodzina zdecydowała się opowiedzieć o dramatycznej sytuacji, jaka spotkała ich w ostatnim czasie. 93-letnia kobieta zmarła w czwartek wieczorem, niestety jej wnuczka nie mogła znaleźć ani jednego zakładu pogrzebowego, który zgodziłby się na odebranie jej zwłok. Powód ich odmów jest szokujący.

Wiadomości, zwołanie sztabu kryzysowegoOdbędzie się pilne posiedzenie sztabu kryzysowego, wiemy, czego dotyczy. Fatalne wiadomości dla milionów PolakówCzytaj dalej

93-latka zmarła, jednak nikt nie chciał odebrać jej ciała. Rodzina ujawnia szokujące kulisy sytuacji

Przepychanki o to, kto powinien stwierdzić zgon 93-letniej kobiety trwały przez kilka godzin. Zmarła ona, będąc w izolacji niedługo po tym, jak u jej bliskich stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wnuczka kobiety zdecydowała się opowiedzieć o całej sytuacji Anecie Łuczkowskiej, reporterce RMF FM. Rodzina została ze zmarłą babcią w pokoju obok.

Bliscy zmarłej 93-latki nie kryją swojego rozżalenia całą sytuacją. Kobieta odeszła w czwartek ok. godz. 20. Wnuczka zaczęła więc szukać w Internecie zakładu pogrzebowego, ponieważ większość z nich zapewnia przyjazd lekarza, który zajmie się wystawieniem aktu zgonu. Niestety w tym przypadku spotykała się z ciągłymi odmowami.

- Powiedziałam, że babcia jest prawdopodobnie zarażona, bo my z mężem jesteśmy na kwarantannie, a ja mam dodatni wynik testu. Pan po jakimś czasie oddzwonił, że żaden z lekarzy się nie zgadza i nie przyjedzie do nas - relacjonowała kobieta w rozmowie w reporterką RMF FM Anetą Łuczkowską.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Kobieta dzwoniła zarówno do sanepidu, na policję czy nawet do Centrum Zarządzania Kryzysowego, wszyscy odsyłali ją do zakładów pogrzebowych lub lekarza rodzinnego. Po pięciogodzinnych potyczkach w końcu przyjechał lekarz z nocnej przychodni, który również miał dość braku jasnych procedur i wystawił akt zgonu. Niestety mimo to zakłady nadal nie chciały odebrać ciała.

- Jeden zakład tłumaczył się brakiem kombinezonów, pozostałe nie podawały przyczyn. Nie, bo nie (...) już w tej desperacji pomyślałam, że zadzwonię po media, wstawię babcię w okno i tak opowiem całą historię. W makabryczny sposób, ale może taki przemawiający do wszystkich. To jest okropne - opowiadała rozżalona kobieta. Dopiero kilka godzin później udało się znaleźć zakład pogrzebowy, który zgodził się zabrać zwłoki zmarłej kobiety.

Dzisiaj grzeje:

1. Okropne, co Daniel Martyniuk zarzucał obecnej ukochanej. Wszystko trafiło do sieci

2. TVN pilnie ostrzega. Wszystko zacznie się już za chwilę, zagrożone jest aż 9 województw

3. Były teść syna Zenka Martyniuka przerwał milczenie. Jego wyznanie sprawiło, że wielu zaniemówiło

Według marcowej ustawy dotyczącej szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem, a także zwalczaniem COVID-19, to wojewodowie powinni powołać koronerów, którzy stwierdzaliby zgony u osób zakażonych koronawirusem. Lekarze tacy powinni być wyposażeni w środki ochrony osobistej oraz opłacani za każdy wyjazd. W Szczecinie do tej pory nie powołano ani jednego koronera.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rozpoczęły się kontrole, mogą wejść bez pytania. Kara wyniesie nawet 5 tys. zł
  2. Polski Ken chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
  3. Zdradzili, jak będzie wyglądać chodzenie księży "po kolędzie". Wiele osób nie dowierza w nowe przepisy
  4. Za 20-złotówkę z czasów PRL możesz dostać nawet 5 tysięcy złotych. Możesz mieć ją w domu
  5. Spełniła się czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego? Stało się wczoraj, nikt nie może uwierzyć
  6. Placki ziemniaczane inaczej, czyli po szwajcarsku. Chrupiąca alternatywa zachwyca dzięki nietypowym składnikom

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News