Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny

Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny Źródło: Wikipedia

Rodzina zginęła w tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. W wyniku wybuchu gazu i zawalenia się domu rodzinnego zginęło czterech dorosłych i czworo dzieci.

Rodzina zginęła na początku grudnia w wyniku wybuchu gazu. Ich dom został dosłownie rozerwany na strzępy, a śmierć na miejscu poniosło 8 osób, w tym czworo dzieci. Dzisiaj bliscy i mieszkańcy miejscowości żegnają tragicznie zmarłych, własnie rozpoczął się pogrzeb na cmentarzu komunalnym w Szczyrku.

Rodzina jest żegnana przez bliskich oraz mieszkańców Szczyrku

Trwa pogrzeb tragicznie zmarłej rodziny ze Szczyrku. W wyniku wybuchu gazu śmierć poniosło osiem osób, czworo dorosłych oraz czworo dzieci. Ceremonia pożegnalna rozpoczęła się w południe w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Lipowej. Świątynia jest wypełniona po brzegi. To wyjątkowo wzruszająca chwila dla wielu mieszkańców miejscowości. Wspominają członków zmarłej rodziny jako bardzo dobrych sąsiadów. Na miejscu pojawili się również przedstawiciele GOPR i straży pożarnej.

Pod gruzami zginął 60-letni Józef i jego 60-letnia żona Jolanta, 39-letni Wojciech z żoną Anną i trójką dzieci: 10-letnią Michaliną, 6-letnią Marceliną i 3-letnim Stasiem oraz 8-letni Szymon, wnuk Józefa. Mama chłopca, Katarzyna, jako jedyna przeżyła. W momencie wybuchu przebywała w pracy.

Mieszkańcy Szczyrku nie mogą się otrząsnąć po tym dramatycznym wypadku, przyznają, że to największa tragedia w historii ich miasta. W całej miejscowości od wielu dni rozwieszone są flagi z kirem. Przed kościołem stali górale z żałobnymi wieńcami. Wplecione w nie były m.in. narty, misie i inne zabawki. Jeden z nich szczególnie poruszał serce zgromadzonych. Wianek z piłką nożną w środku był darem dla zmarłego Szymona od jego ocalałej matki.

Rodzina zginęła w okropnej tragedii, mieszkańcy Szczyrku wciąż nie mogą w to uwierzyć

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wzruszające słowa skierował do mieszkańców i bliskich zmarłych, biskup Piotr Greger. Zwrócił się szczególnie do Katarzyny, matki zmarłego Szymona.

- W jednej chwili zginęły dwa małżeństwa i czworo dzieci. Żadne nie miało nawet 10 lat. Chcę wyrazić smutek z powodu ich tragicznego i nagłego odejścia. Serdeczne słowa współczucia kieruję do Katarzyny Kaim z rodziną, przyjaciół, znajomych i sąsiadów rodziny. Jestem przekonany, że zmarli na zawsze pozostaną w pamięci Państwa społeczności, jako dobrzy, pracowici, uczynni i serdeczni ludzie - powiedział duchowny w czasie mszy żałobnej.

Dzisiaj grzeje: 1.Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
2. Bardzo dziwny i niepokojący wpis Tomasza Lisa. Trudno zrozumieć o co mu chodzi

Bliscy zmarłej rodziny wystosowali apel do wszystkich, którzy planowali pojawić się na pogrzebie. Poprosili, by nie korzystać z kamer, mikrofonów, aparatów oraz wszelkich urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Dla mediów została również wyznaczona specjalna strefa na cmentarzu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. 45 tys. Polaków z wyższymi ratami. Stawki urosną nawet o połowę
  3. Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!
  4. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak
  5. Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News