Pacjent zmarł podczas wizyty rodziny. Odłączyli go od respiratora, żeby włączyć klimatyzator

Pacjent zmarł podczas wizyty rodziny. Odłączyli go od respiratora, żeby włączyć klimatyzator Źródło: Pixabay xaam-fotografiert

Rodzina odwiedziła w szpitalu swojego bliskiego, który cierpiał na COVID-19. W wyniku schorzenia mężczyzna miał problem z samodzielnym oddychaniem. Nikt nie spodziewał się tego, że ta wizyta doprowadzi do tragedii. Krewni pacjenta odłączyli go od respiratora, żeby włączyć klimatyzator. Mężczyzna zmarł wskutek uduszenia.

Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło w szpitalu Maharao Bhimsing w Kotcie w północno-zachodnich Indiach. O śmierci pacjenta poinformowała indyjska agencja IANS. Mężczyzna chory na COVID-19 był w bardzo ciężkim stanie, choroba działała wyniszczająco na jego płuca. Rokowania były złe, ale lekarze robili wszystko, co w ich mocy, by uratować życie pacjenta, który oddychał za pomocą respiratora. Niestety, jego szanse na wyzdrowienie zostały zniweczone przez rodzinę, która postanowiła go odwiedzić.

Rodzina odłączyła chorego od respiratora

Bliscy pacjenta, którym doskwierał panujący w tym dniu upał, zdecydowali o zabraniu do szpitala klimatyzatora, który pomógłby w obniżeniu temperatury w pokoju, w którym leżał mężczyzna. W sali brakowało gniazdek elektrycznych. Wszystkie były zajęte przez wtyczki zasilające aparaturę medyczną. Bliscy chorego zdecydowali, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie odpięcie przewodu respiratora, który pomagał mężczyźnie w oddychaniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z racji tego, że sprzęt wyposażony jest w baterię, pracował jeszcze jakiś czas po odłączeniu z prądu. Niestety, kiedy uległa wyczerpaniu, pacjent otrzymywać pomoc w oddychaniu. Rodzina nie poinformowała lekarzy o swoim wyczynie, dopóki stan mężczyzny gwałtownie się nie pogorszył. Medycy zrobili wszystko, by uratować życie chorego na COVID-19. Niestety, ich wysiłki nie przyniosły skutku. Pacjent znajdujący się w stanie krytycznym zmarł niedługo później. Zginął w ułamku sekundy.

Rodzina mężczyzny za zaistniałą sytuację obwiniła lekarzy. Uważają, że personel medyczny nie podjął wystarczających wysiłków, by zachować chorego przy życiu. Lekarze zdecydowali, że odpowiednim krokiem w tej sytuacji będzie złożenie skargi na bliskich mężczyzny do przełożonych. Uważają, że odłączenie respiratora było decydujące w kwestii jego przeżycia. Część z nich, zbulwersowana zaistniałą sytuacją, zdecydowała o zawieszeniu pracy zawodowej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem? Jest akt oskarżenia

2. Mężczyzna molestował chorą na raka 7-latkę. Udawał wolontariusza, aby się do niej zbliżyć

Sprawa została skierowana do odpowiednich organów śledczych, które mają wyjaśnić okoliczności tragicznego zdarzenia. W ciągu kilku następnych dni ma pojawić się specjalistyczny raport, w którym zespół poinformuje o szczegółach związanych ze sprawą. Do tej pory żaden z członków rodziny nie usłyszał zarzutów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jak niezawodnie mrozić chleb, by pozostał najświeższy? 4 sekretne, nieznane triki zdradził pracownik piekarni
  2. Marcin Gortat pojawił się w TVP i zaatakował Alicję Bachledę-Curuś. Ostre słowa padły przed tysiącami widzów
  3. Mieszkańcy pogrążyli się w żałobie. Do samego końca walczyła ze śmiertelną chorobą, dotarła do nas informacja o śmierci Magdaleny Szafron
  4. W ostatniej chwili podjęto decyzję o wyborach. Oficjalnie potwierdzono wprowadzenie nakazu w konkretnych regionach Polski
  5. 500 albo 1000 złotych na głowę dla nawet 6,5 miliona osób. Polacy w końcu dowiedzieli się, jak bez wysiłku mogą dostać pieniądze
  6. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi z bezpańskim psem


 

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News