Grał w największych polskich filmach i serialach. Rodzina przekazała informację o nagłej śmierci

Grał w największych polskich filmach i serialach. Rodzina przekazała informację o nagłej śmierci Źródło: .

Rodzina przekazała dzisiaj bardzo smutne informacje serwisowi Polsat News. Nie żyje znany polski aktor, który grał w największych filmach i serialach. Według informacji artysta zmarł nagle.

Rodzina jednego z najpopularniejszych aktorów przekazała niedawno tragiczne wiadomości dziennikarzom serwisu Polsat News. Zmarł artysta, który grał w kultowych filmach i serialach. Według doniesień, aktor zmarł nagle dzisiaj nad ranem.

Rodzina Emila Karewicza poinformowała Polsat News o śmierci wielkiego aktora. Artysta odszedł nagle dzisiaj nad ranem w wieku 97 lat. Karewicz zdobył wielką popularność wśród widzów dzięki rolom oficera gestapo w filmie "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" oraz króla Władysława Jagiełły w "Krzyżakach". Jednak większość publiczności kojarzy go z postacią Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie".

Rodzina potwierdziła śmierć Emila Karewicza

Rodzina Emila Karewicza poinformowała dziennikarzy o śmierci aktora. Artysta zmarł dzisiaj nad ranem w wieku 97 lat. Karewicz ukończył "Studio Dramatyczne Iwo Galla". Występował też na scenach łódzkich: im. S. Jaracza i Teatrze Nowym. Od 1962 pojawiał się w warszawskich teatrach: Ateneum, Dramatycznym i od 1967 w Ludowym (w 1975 przemianowanym na Nowy).  Aktor zakończył karierę w 1983.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina aktora - podobnie jak widzowie - na długo zachowa jego dorobek w pamięci. Emil Karewicz znany był z roli Tadeusza "Warszawiaka" w "Bazie ludzi umarłych" oraz dziadka w "W kogo ja się wrodziłem". Wystąpił także m.in. w "Kanale", "Cieniu", "Bajlandzie", "Sztosie" oraz serialach "Czarne chmury", "Lalka", "Polskie drogi", "Szaleństwo Majki Skowron", "Alternatywy 4", "M jak miłość", "Barwy szczęścia", "Sukces", "Tak czy nie?", "Na dobre i na złe".

Dzisiaj grzeje: 1. Powiększyła się liczba zakażonych. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość z samego rana

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Jak poinformowała rodzina aktora, Emil Karewicz zmarł nagle dzisiaj nad ranem. Mężczyzna miał 97 lat. To Karewicz zagrał jedne z ról w najbardziej kultowych filmach i serialach, które przeszły do historii polskiego kina.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus szaleje, a w polskim mieście zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała policja, w głowie się nie mieści
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Wystarczy woda, mąka i jeden sekretny składnik. Dawno zapomniany przepis podbija polskie domy
  4. Zapadła decyzja ws. pieniędzy Polaków. Wszystko zacznie się od jutra
  5. RMF: Rząd chce przywrócić handel w niedziele. Niespodziewana wiadomość z ostatniej chwili
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News