Dwóch turystów dostrzegło w wodzie butelkę z listem. Kiedy poznali jego treść, bezzwłocznie postawili służby na nogi

Dwóch turystów dostrzegło w wodzie butelkę z listem. Kiedy poznali jego treść, bezzwłocznie postawili służby na nogi Źródło: Unsplash/Scott Van Hoy

Rodzina została ocalona dzięki listowi w butelce. Turyści nie mogli uwierzyć w to, co czytają. To fabuła rodem z filmu przygodowego. Rodzinna wycieczka w góry w mgnieniu oka zamieniła się w walkę o przetrwanie.

Rodzina została cudownie ocalona dzięki starej metodzie rodem z książki przygodowej. Podczas wyprawy górskiej w Kalifornii utknęli przy jednym z wodospadów. Nurt był zbyt silny, aby zawrócić. Spojrzeli w oko śmierci, ale zachowali przytomność umysłu. Postanowili posłużyć się starą metodą rodem z książki przygodowej.

Rodzina wysyła wołanie o pomoc za pomocą listu w butelce

Rodzina wybrała się na wyprawę z okazji Dnia Ojca. Wszyscy z entuzjazmem wyczekiwali tego wyjątkowego dnia, który mieli spędzić blisko siebie i natury. Tragedia, jak się okazało, czyhała tuż za rogiem. Curtis Whitson - bo tak nazywa się ojciec niefortunnej gromadki - wraz z partnerką i 13-letnim synem zostali uwięzieni w trudno dostępnym miejscu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ich plan był prosty, ale ambitny. Zamierzali płynąć w dół rzeki Arroyo Seco, przez kanion aż do wodospadu. Tam miała na nich czekać umocowana do skały lina, po której planowali zejść na dół i w ten sposób dotrzeć na kemping. Whitson mówi, że dobrze znał tę trasę - przebył ją już wcześniej siedem lat temu.

Upływ czasu zmienił jednak nieco znajomy szlak ojca rodziny. Liny nie było w oczekiwanym miejscu. Zostali odcięci od świata - otaczały ich potężne, 15-metrowe ściany kanionu. Nurt był za silny, żeby zawrócić. Ze względu na położenie nie mieli również zasięgu w telefonach, więc nie mieli jak wezwać pomocy.

Zachowali jednak przytomność umysłu. W bidonie napisali wiadomość nawołującą o pomoc i wysłali ją z nurtem rzeki. Na ich szczęście dwóch turystów eksplorujących pobliskie tereny postanowiło wyłowić butelkę. Gdy odkryli jej zawartość, ich zaskoczenie nie miało granic. Natychmiast skontaktowali się z odpowiednimi służbami.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok
2. 2-letnia córka zabiła swoją mamę. Kobieta konała na jej oczach

- Szykowaliśmy się z bliskimi na długie koczowanie tam w górach, ale okazało się, że ktoś szybko wydobył butelkę kilkaset metrów od wodospadu i zorientował się w jak trudnym jesteśmy położeniu - donosi Curtis Whitson.

Helikopter, który przetransportował pechowych turystów na kemping, pojawił się na miejscu po kilku godzinach. Na szczęście nikomu nie stało się nic złego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tylko teraz! Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV w niziutkiej cenie Advertisement
  2. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  3. Ujawniono szokujące fakty o śmierci siostry gwiazdora. Są wyniki testu krwi. Rodzina jest w głębokim szoku
  4. Niewyobrażalny dramat. Uwielbiana bohaterka "Przyjaciółek" straciła męża
  5. Agata Duda ma sobowtóra? Kobieta, która pojawiła się u boku prezydenta wygląda tak samo jak pierwsza dama
  6. Wnuczka z ukrycia nagrała swoją babcię. Wcześniej nikt jej nie wierzył, kiedy mówiła, jak paskudne rzeczy jej robi

źródło: TVN

Następny artykuł