Z ostatniej chwili: Media właśnie podały informację. Nie żyje, zdruzgotana rodzina pogrążona w żałobie

Z ostatniej chwili: Media właśnie podały informację. Nie żyje, zdruzgotana rodzina pogrążona w żałobie Źródło: Pikio.pl

Rodzina znanego wizjonera pogrążyła się w rozpaczy. Media przed chwilą poinformowały o jego śmierci. Zmarły był wielkim człowiekiem. Głęboko angażował się w pomoc potrzebującym osobom. Aktywnie uczestniczył w działaniach na rynku biznesowym. Pozostawił po sobie ogromną spuściznę. Jego śmierć to nieodżałowana strata.

Rodzina magnata medialnego, Sumnera Redstone'a, pogrążyła się w głębokiej żałobie. Światowe media obiegła informacja o śmierci 97-letniego wizjonera. Milioner zbudował imperium medialne obejmujące grupę Viacom, wytwórnię Paramount Pictures i stację telewizyjną CBS. Odszedł w środę 12 sierpnia bieżącego roku w swoim domu w Los Angeles.

Rodzina poinformowała o śmierci Sumnera Redstone'a

Sumner Redstone urodził się 27 maja 1923 roku w Bostonie. Jego ojciec przez lata prowadził firmę teatralną National Amusements, która z czasem stała się także obiektem zainteresowania syna. Młody Sumner Redstone postanowił związać swoją przyszłość z przemysłem rozrywkowym. W 1967 roku rozpoczął pełnienie obowiązków dyrektora generalnego marki. Stanowisko to zajmował do dnia śmierci. Wkrótce zarządzane przez niego National Amusements stało się największym teatrem świata. Zmotywowany tym sukcesem zdecydował o zakupie firm takich jak: Viacom, Paramount Pictures, a ostatecznie CBS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 1979 roku przeżył groźny pożar w hotelu Copley w Bostonie, na skutek którego był hospitalizowany. Płomienie uszkodziły ponad 45 procent ciała biznesmena. W późniejszym czasie tragiczny wypadek stał się dla niego tematem do żartów. Sumner Redstone często śmiał się, że jest nieśmiertelny. W ostatnim wywiadzie, którego udzielił dla magazynu "The Hollywood Reporter", odmówił omówienia planów dotyczących sukcesji swojego imperium. Poinformował wówczas dziennikarza, że nie planuje umierać. Niestety, dziś światowe media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci 97-letniego magnata medialnego. Pożegnali go współpracownicy i ukochana córka.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd szykuje zmiany. Wielu z nas straci pieniądze

2. Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

3. Smutna wiadomość o mężu Grażyny Torbickiej. Przesyłamy wyrazy współczucia

- Sumner Redstone był genialnym wizjonerem, który samotnie przekształcił rodzinną firmę teatralną w globalnego potentata medialnego. Wyrażamy dziś nasze najgłębsze współczucie rodzinie Redstone'ów - przekazał prezes Viacom CBS, Bob Bakish.

- Mój ojciec prowadził niezwykłe życie, które kształtowało rozrywkę taką, jaką znamy dzisiaj. Był on wspaniałym ojcem, dziadkiem i pradziadkiem. Jestem taka dumna, że jestem jego córką i zawsze będę za nim tęsknić - poinformowała córka magnata medialnego, Shari Redstone, w oficjalnym oświadczeniu.

Pracownicy wspominają go jako bardzo wymagającego i całkowicie oddanego działaniom firmy człowieka. Biznesmen był także filantropem, który pozostawił po sobie wielką spuściznę. Przekazał fortunę na działania instytucji takich jak: Massachusetts General Hospital, Sumner M. Redstone Child Rescue Center, Keck School of Medicine, a także placówki, które zajmują się dziećmi chorymi na autyzm. Rodzina jest zdruzgotana śmiercią bliskiego. To niejedyna tragiczna informacja, która obiegła dziś  media.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widzowie TVP przecierali oczy ze zdumienia, co ona na siebie założyła? Dziennikarka nie wytrzymała, mocne słowa
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" prowadziła jeden z najbardziej żenujących odcinków programu w historii. Teraz po raz kolejny wkłada kij w mrowisko

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News