Zakończono sekcję zwłok połowy ofiar ze Szczyrku. Prokuratura podała zatrważające informacje

Zakończono sekcję zwłok połowy ofiar ze Szczyrku. Prokuratura podała zatrważające informacje Źródło: Facebook/Straż Pożarna

8-osobowa rodzina zginęła w wyniku eksplozji w domu Szczyrku. Zdecydowano się na przeprowadzenie sekcji, ujawniono teraz wyniki połowy z nich. Wiadomo jak zginęły ofiary tragicznego wypadku.

Niemal cała rodzina zginęła w domu w Szczyrku. Uratowała się jedynie 34-letnia Katarzyna Kaim, która w momencie wybuchu akurat była w pracy, więc nie była obecna na miejscu tragedii. Prokuratura przekazała wyniki sekcji zwłok. 

Rodzina zginęła w eksplozji domu. Odbyła się sekcja zwłok

Niedługo po wybuchu przy ulicy Leszczynowej media obiegły wiadomości o znalezieniu ofiar pod gruzowiskiem. Strażacy wyciągnęli łącznie osiem ciał, które trafiły później do prokuratury, w której miała być przeprowadzana sekcja zwłok ofiar. W poniedziałek przeprowadzono pierwsze cztery sekcje. Jak poinformowała bielska prokurator, Agnieszka Michulec, niedługo mają zostać przeprowadzone badania genetyczne, które pozwolą potwierdzić tożsamość ofiar tragedii.

We wtorek mają zostać wykonane kolejne sekcje zwłok. Z tego co udało się do tej pory ustalić, rodzina przebywająca w trakcie eksplozji w budynku zginęła na miejscu, w ciągu jednej sekundy. Tak więc w trakcie, gdy strażacy szukali ciał pod gruzami, wszystkie ofiary wypadku już nie żyły i nie było szans, żeby ich uratować.

Porażające informacje o przyczynie wypadku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śledczym udało się też ustalić dokładniejsze przyczyny eksplozji. Do tej pory było wiadomo, że pracująca niedaleko ekipa budowlana uszkodziła gazociąg, w wyniku czego gazu ulotnił się do trzypiętrowego budynku. Obecnie ustalono w którym dokładnie miejscu pojawił się wyciek, ale na razie zdecydowano się na nieujawnianie tych informacji. Ponadto wykazano, że firma budowlana wykonywała swoje prace bez posiadania na nie pozwolenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, kim naprawdę jest żona Krzysztofa Jackowskiego. Lepiej usiądźcie
2. Nastolatek powiedział, dlaczego zabił rodziców i małego braciszka. Nowe wiadomości ws. morderstwa na południu Polski

Mieszkańcy Szczyrku zjednoczyli się w obliczu tej wyjątkowej tragedii. Uruchomiono zbiórkę dla kobiety, która w wyniku wybuchu straciła 8-letniego syna. Prawdopodobnie odbędzie się zbiorowa ceremonia pogrzebowa, pomoc w jej organizacji zadeklarował urząd gminy. Na miejsce tragedii wciąż przybywają mieszkańcy, którzy zostawiają przed gruzowiskiem znicze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"
  3. Krzysztof Ibisz w żałobie. Życiowa tragedia sprzed roku nie daje o sobie zapomnieć
  4. Mężczyzna zapalił światło po udanym stosunku. Zobaczył przerażającą rzecz, od razu zaczął krzyczeć
  5. Przywiązał żonę do drzewa w lesie. Siekierą zrobił jej rzeczy dużo straszniejsze od śmierci, powód odbiera mowę

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News