Nie 500 plus, a 1500 plus. Wiadomo do kogo co miesiąc trafią takie pieniądze

Nie 500 plus, a 1500 plus. Wiadomo do kogo co miesiąc trafią takie pieniądze Źródło: Pixabay - BeatriceBB

"Rodzina 500 plus" pozwala wielu Polakom na pobieranie comiesięcznego świadczenia. Okazuje się jednak, że niektórzy będą mogli liczyć na znacznie większą kwotę przyznawaną przez państwo. Wiemy już, której grupy dotyczy wielka podwyżka. Będziecie bardzo zaskoczeni.

Program "Rodzina 500 plus" cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Wielu z nich twierdzi, że jest to najlepsza zmiana wprowadzona przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Patrząc na liczbę pozytywnych recenzji tego świadczenia trudno nie zgodzić się z tymi słowami. Niedawno grupa osób zdolnych do otrzymania pieniędzy zwiększyła się dzięki poprawce do ustawy.

Teraz jednak dowiadujemy się, że pewna grupa społeczna będzie mogła cieszyć się znacznie lepszym świadczeniem niż 500 plus. Dowiedzieliśmy się bowiem, że niektórzy otrzymają możliwość skorzystania z aż 1500 złotych przyznanych przez państwo. Grupa ta nie jest duża, jednak może liczyć na ogromne przywileje dzięki swojej pracy.

Program "Rodzina 500 plus" to przy tym pikuś. Dodatkowe 1500 miesięcznie trafi do... posłów

Okazuje się, że w związku z ostatnim pomysłem polityków świadczenie w wysokości 1500 złotych trafi właśnie do posłów. Pieniądze te nie mają jednak nic wspólnego z kosztami utrzymywania rodziny, o które parlamentarzyści nie muszą się martwić. Chodzi przede wszystkim o to, by warunki prowadzenia działalności stały na wysokim poziomie.

Co to oznacza w praktyce? Pieniądze te powinny zostać przeznaczone między innymi na to, by nie zabrakło pieniędzy na wynajem biur poselskich, a także prywatnych mieszkań tych posłów, którzy nie mają własnych mieszkań w Warszawie. Warto pamiętać, że za podwyższenie stawek dla polityków zapłacą wszyscy podatnicy. Dzięki nowej ustawie rekordziści mogą otrzymywać nawet 1500 złotych więcej niż wcześniej.

- W projekcie budżetu Kancelarii Senatu, po uzgodnieniach z Kancelarią Sejmu, na 2020 r. przewidziano środki na ewentualny wzrost o 1000 zł ryczałtu wypłacanego miesięcznie na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem biura parlamentarnego - twierdzą anonimowi pracownicy Senatu, opowiadając o licznych zmianach od przyszłego roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku
2. Rekordowy wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze większy. Wszystko przez jedną ustawę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodatkowe 500 złotych trafi na mieszkania, które wynajmują posłowie. Wiadomo, że już teraz kwoty przeznaczone dla naszych parlamentarzystów nie należą do niskich, jednak od stycznia przyszłego roku mają zostać dodatkowo zwiększone, aby żaden z posłów nie mógł narzekać na niski poziom życia i pracy. Wiele osób wyraża swoje oburzenie po takiej decyzji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego OSTATNI gest wzruszy was do łez
  2. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News