Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami, gdy pojął, co leży na asfalcie

Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami, gdy pojął, co leży na asfalcie Źródło: Flickr/jon collierFo

Rodzina tego motocyklisty była w trudnej sytuacji. Mężczyzna właśnie wracał do domu z pracy, gdy nagle przydarzył mu się wypadek. Kierowca jednak okazał się bardzo wyrozumiały.

Rodzina, z której wywodził się ten kierowca samochodu, nauczyła go pewnej mądrości życiowej, którą miał okazję zastosować w praktyce. Gdy jechał autem po mieście, nagle poczuł uderzenie - wjechał w niego motocyklista. Z początku był wściekły, ale po wyjściu z auta kompletnie zmienił swoje nastawienie.

Kierowca był wściekły na sprawcę wypadku. Potem zobaczył coś, co go szczerze wzruszyło

Do sytuacji doszło na Filipinach, gdzie ruch uliczny jest wyjątkowo wzmożony. Sayd Omar Morale Akmad był wściekły po tym, jak zobaczył wgniecenia na zderzaku swojego Mitsubishi. Miał już zacząć krzyczeć na motocyklistę, gdy zobaczył na ziemi rozsypany worek ryżu. Szybko zrozumiał, co się właśnie stało.

Okazało się, że motocyklista był ubogim rybakiem, który wiózł na motocyklu ryż do wykarmienia swojej rodziny. Kierowca auta zrozumiał, że ten wypadek, choć z winy motocyklisty, pozbawił rodziny rybaka żywności. Po chwili na miejscu zjawiła się policja, która została wezwana do zajścia drogowego.

Jego rodzina głodowała, a on spowodował wypadek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Załamany rybak od razu przyznał się do winy i chciał zapłacić za uszkodzenia auta. Sayd jednak stanowczo odmówił. Policjanci byli w szoku, kiedy kierowca auta wyjął portfel i wręczył pieniądze biednemu motocykliście. Jak stwierdził sam darczyńca, jego wgnieciony zderzak to mały problem przy tym, z jakimi kłopotami zmaga się sprawca wypadku. Postanowił wybaczyć mu zajście i wesprzeć jego i jego bliskich finansowo.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

Sayd podzielił się później tą historią na Facebooku. Jak sam przyznał, jego zachowanie było umotywowane tym, czego kiedyś nauczyła go babcia. Zdecydował się podzielić nauką seniorki rodziny z innymi internautami.

- Zawsze możesz wymienić uszkodzone lub utracone rzeczy, ale nie utraconego szacunku lub miłości do innych - miała mawiać babcia Sayda. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jednak zrobimy zakupy w niedzielę? Rząd WYCOFUJE SIĘ z ostrych regulacji dotyczących zakazu handlu
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Mama wróciła z kuchni, spojrzała na córki bliźniaczki i nagle pobladła. Odkryła swoją ogromną pomyłkę
  4. Jeśli zaczniesz już dziś zdążysz zrzucić 10 kg do Sylwestra. Ekspresowa i bezpieczna dieta, dzięki której nikt nie oderwie od Ciebie wzroku
  5. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Źródło: Webniusy

Następny artykuł