Liczy się każda chwila, mały Antoś długo nie wytrzyma. Rozrywający serca apel rodziców do Polaków w TVP

Liczy się każda chwila, mały Antoś długo nie wytrzyma. Rozrywający serca apel rodziców do Polaków w TVP

Rodzina śmiertelnie chorego małego Antosia rozpaczliwie woła o pomoc. Jeśli nie uda się zebrać sumy na drogą operację, chłopiec nie przeżyje. Materiał o dramatycznej sytuacji wyemitowało TVP.

Rodzina niespełna rocznego dziecka szykuje się do desperackiej walki o życie chłopca. Antoś cierpi z powodu wrodzonej wady serca. Uratować go może tylko niezwykle kosztowna operacja w USA.

Poważna wada wrodzona 11-miesięcznego Antosia

O poważnej chorobie syna, rodzice dowiedzieli się jeszcze w trakcie trwania ciąży. Kiedy mama Antosia miała USG genetyczne w 20. tygodniu, lekarz poinformował ją, że jej syn urodzi się z wadą serca i może nie przeżyć po narodzinach. Rodzice byli załamani, ale jak sami przyznają - największy koszmar przeżywali zaraz po urodzinach syna.

Antoś od razu trafił na terapię wad wrodzonych. Każdy oddech był dla niego ogromnym wysiłkiem, pomagała mu w tym aparatura. Trwało to 14 dni, w które rodzice wspominają jako najgorszy okres leczenia.

11-miesięczny Antoś cierpi na zarośniętą zastawkę pnia płucnego oraz niedorozwój tętnic płucnych. Jest to bardzo skomplikowana wada, bo tętnice nie rozszerzają się wraz z wiekiem. Kiedy zdrowe dziecko w jego wieku ma tętnice o średnicy około 10 mm, to u Antosia mają średnicę jedynie 2 mm. Chłopiec bez operacji przeżyje jedynie kilka tygodni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina Antosia apeluje o pomoc w zebraniu kwoty na operację

Operacja jest niezwykle skomplikowana i kosztowna. Przeprowadzić ją można jedynie w USA, dokładnie w Stanford. Pracuje tam profesor Hanley, który specjalizuje się w takich przypadkach. Niestety, operacja jest niezwykle kosztowna - jej wartość szacuje się na 4 miliony złotych.

Rodzice założyli zbiórkę na portalu fundacji "Się Pomaga". Tam internauci wpłacają dobrowolnie pieniądze na leczenie 11-miesięcznego Antosia. Okazało się także, że udało się rodzicom wynegocjować niższą cenę operacji - teraz jej koszt ma wynieść około 2 miliony złotych. Obecnie Internauci wpłacili niecałe 50% tej sumy. Zbiórka trwa, a rodzice apelują o każdą pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Zenek Martyniuk mieszka w niewyobrażalnych luksusach. Rezydencja króla disco to prawdziwy pałac (FOTO)
  4. Żona mistera Polski Rafała Maślaka załamała się na weselu. To co powiedziała mężowi rozrywa serca
  5. Jackowski przy nim jest "amatorem". Nagły huk w domu, tylko szósty zmysł ocalił mu życie
  6. Lepiej, żeby Rozenek nigdy tego nie zobaczyła. Doda ośmieszyła jej partnera tak, że ze wstydu zapadnie się pod ziemię

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News