Rodzina zarażona koronawirusem
Fot. Jan Bielecki/East News
Weronika Wasiak - 6 Maja 2020

Kolejne ognisko zapalne w Polsce. Tylko w jednym miejscu wśród zarażonych również 6-osobowa rodzina

Cała rodzina zarażona koronwirusem. Media donoszą o kolejnym ognisku COVID-19 w Polsce. Nikt nie spodziewał się tak dramatycznych informacji. Sytuacja epidemiczna w naszym kraju z dania na dzień zdaje się coraz bardziej poważna. Nie tego oczekiwano.

6-osobowa rodzina została objęta natychmiastową izolacją po tym, jak u wszystkich domowników potwierdzono zarażenie koronawirusem. Niestety, nie są to jedyne dramatyczne informacje z tego miejsca. Epidemia wciąż zmienia swoje ogniska, zbierając coraz większe żniwa. Najnowsze doniesienia TVP Info są wyjątkowo niepokojące.

Kolejne ognisko COVID-19. Zarażona 6-osobowa rodzina

Jak donosi TVP Info w ostatnich dniach znacząco przybyło zarażonych koronawirusem w Rudzie Śląskiej. Eksperci otrzymują coraz więcej pozytywnych wyników testów. Co gorsza, wirusa potwierdzono u górnika, jego żony oraz czwórki dzieci.

Zenek Martyniuk przeżywa rodzinny dramatSytuacja jest dramatyczna, współczujemy. Ujawniono rozpaczliwą sytuację w domu Zenka MartyniukaCzytaj dalej

- Pięć nowych zachorowań odnotowaliśmy u rodziny górnika (żona, czworo dzieci) pracującego w bytomskiej kopalni, u którego wirusa stwierdzono kilka dni temu. Cała rodzina została objęta izolacją. Wszyscy czują się dobrze – pisał na portalu społecznościowym, cytowany przez TVP Info, wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.

Według wcześniejszych ustaleń służb, o których informuje TVP, wśród pracowników zakładu górniczego zdiagnozowano jak dotąd 23 przypadki zakażenia koronawirusem. Z kolei jak dodał wiceprezydent, w ostatnich dniach w Rudzie Śląskiej potwierdzono 11 nowych przypadków. Statystyki w każdym tygodniu wzrastają.

- To największy dobowy przyrost stwierdzonych zachorowań w Rudzie Śląskiej od początku pandemii. Tym samym liczba mieszkańców Rudy Śląskiej ze stwierdzonym wirusem Covid-19 wzrosła do 89 osób - dodał Krzysztof Mejer.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

COVID-19 wykryto również u dwóch pacjentów rudzkiego szpitala oraz dwóch pracowników personelu. Jak donosi TVP Info, powołując się na przekazane 6 maja dane sanepidu, w województwie śląskim wykryto łącznie dotąd 2935 przypadków zarażenia koronawirusem, z kolei w ostatnich dniach poinformowano o 145 nowych zarażeniach. Podano również o łącznej liczbie 133 zgonów w śląskim od początku epidemii oraz 613 osobach wyzdrowiałych.

Dzisiaj grzeje:

1. Zakończono akcję poszukiwawczą na jeziorze. Niestety potwierdził się najgorszy scenariusz, z wody wyłowiono ciało

2. Rewolucja w emeryturach. Prezydent właśnie podpisał dokument, który może zmienić wszystko

- W tej chwili służby sanitarne ustalają źródło zakażenia. Przypominam, że od kilku tygodni szpital systematycznie bada swoich pracowników. Od dziś testy na obecność koronawirusa będą wykonywane każdemu przyjmowanemu do szpitala pacjentowi - mówił Mejer.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje legendarny muzyk. Testy potwierdziły, że był zarażony koronawirusem
  2. Nie żyje słynny olimpijczyk. Taką karierą nie może się pochwalić nikt inny
  3. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imie, gratulujemy
  4. Ministerstwo poinformowało o poważnej pomyłce. Liczba zakażonych jest oficjalnie inna, niż podawano
  5. Nagła decyzja rządu. Chcą wprowadzić "tymczasowe zwolnienia z pracy"
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

Metamorfoza mężczyznyMówili mu, że jest za brzydki dla panny młodej. Przeszedł tak powalającą metamorfozę, że trudno opisać ją słowamiCzytaj dalej

Źródło: tvp info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News