Znał tę rodzinę. Grzegorz ujawnił kim były ofiary tragedii w Szczyrku

Znał tę rodzinę. Grzegorz ujawnił kim były ofiary tragedii w Szczyrku Źródło: YouTube / SILESIA FLESZ TVS

Rodzina zginęła wczoraj w wyniku wybuchu instalacji gazowej w ich domu. Mieszkańcy Szczyrku są w szoku, to niewyobrażalna tragedia. Jeden z mężczyzn ujawnił szczegóły tragicznego wydarzenia, znał te rodzinę od lat.

Rodzina zginęła w wyniku wybuchu instalacji gazowej, który wczoraj wstrząsnął polską miejscowością. Mieszkańcy Szczyrku są w szoku, nie mogą uwierzyć w to, co się wydarzyło. Jeden z sąsiadów zdradził dramatyczne szczegóły wczorajszych wydarzeń. Znał ofiary tragicznego wypadku od wielu lat.

Rodzina zginęła w środę wieczorem w wyniku wybuchu instalacji gazowej

W miejscowości Szczyrk doszło do wybuchu instalacji gazowej, w wyniku której jeden z domów stanął w płomieniach, po czym się zawalił. W środku przebywała 8-osobowa rodzina.

- To było potężne uderzenie, potężna fala, która się niosła po oknach. Nogi zrobiły się jak z waty. Czegoś takiego się nie przeżywa na co dzień - opowiedział dziennikarzom portalu "WP" jeden z mieszkańców Szczyrku, Grzegorz.

Mężczyzna znał poszkodowaną rodzinę od lat. Pomimo szoku wywołanego wybuchem, natychmiast wsiadł w swoje auto i pojechał na miejsce wydarzenia. Dotarł tam przed strażą pożarną i wspólnie z innymi sąsiadami rozpoczął akcję ratowniczą, a później pomagał strażakom.

- Staraliśmy się pomagać. Gaz był bardzo wyczuwalny. Nie wiedzieliśmy, czy nie będzie kolejnych wybuchów. Był też dym. Musieliśmy się odsunąć i czekać na straż w maskach - relacjonował mężczyzna.

Ustalono, że w zawalonym budynku przebywało 8 osób. Strażacy w końcu odnaleźli ich ciała. To niewyobrażalna tragedia dla mieszkańców miejscowości. W ciepłych słowach wypowiadają się o ofiarach wybuchu.

- To bardzo dobra rodzina, złego słowa nie można o niej powiedzieć. Z sąsiadami dobrze żyli - zaznaczył Grzegorz.

W zawalonym budynku przebywała 8 osobowa rodzina

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trwa śledztwo w sprawie wybuchu instalacji gazowej w budynku przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku. Dom jest zupełnie zniszczony, a z okolicznych mieszkań powypadały szyby. Duża część miejscowości pozbawiona jest czasowo dostępu do gazu i prądu.

- Wszczęto śledztwo w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób, a następstwem tego czynu jest śmierć wielu osób, jak jest w tym przypadku - poinformowała dziennikarzy "WP" Agnieszka Michulec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

Do wybuchu doszło w wyniku prac prowadzonych przez zewnętrzną firmę remontową, która przypadkowo przewierciła gazociąg. 

- Ustaliliśmy już dane osób, które podejmowały przed zdarzeniem działania w pobliżu. To jednak wciąż bardzo wczesny etap śledztwa - wyjaśniła prokurator.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. Szef TVP się wygadał! Viki Gabor wygrała Eurowizję ponieważ miała wyjątkową cechę
  3. Znał tę rodzinę. Grzegorz ujawnił kim były ofiary tragedii w Szczyrku
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News