Mała dziewczynka cały czas się uśmiecha. Niestety, powód wyciska wszystkie łzy z oczu

Mała dziewczynka cały czas się uśmiecha. Niestety, powód wyciska wszystkie łzy z oczu Źródło: facebook.com Kira Hnidey

Rodzina sądziła, że ich córka jest nadzwyczaj bezproblemowym dzieckiem. Mało płakała, a wszelkie niedogodności przyjmowała ze szczerym uśmiechem. Niestety, kiedy po raz pierwszy miała napad i zabrano ją do szpitala, lekarze dokonali szokującej diagnozy.

Rodzina była zszokowana, kiedy lekarze wytłumaczyli im, na co cierpi dziewczynka. Już od ponad 2 lat Madeline jest pod opieką specjalistów, a rodzice starają się aby nie czuła się wykluczona wśród rówieśników.

Dziewczynka została przebadana przez specjalistów

3-letnia Madeline Hnidey z Texasu w USA nie może przestać się uśmiechać. Kira, 38-letnia mama dziewczynki, tłumaczy, że jej córka zawsze się uśmiecha, nawet wtedy, kiedy czuje ból. Jeśli coś rzeczywiście mocno ją boli, 3-latka płacze i śmieje się na przemian. W wieku 10 miesięcy Madeline doznała nieoczekiwanego napadu - jej ciało zwiotczało, a oczy wywróciły się do góry. Przelewała się przez ręce, dlatego rodzice zabrali ją do szpitala.

Lekarze dokładnie przyjrzeli się przypadkowi dziewczynki, zwłaszcza na wieść, że Madeline ciągle się uśmiecha. Badania wykazały, że dziecko cierpi na zespół Angelmana. To schorzenie genetyczne, które wpływa na układ nerwowy i powoduje poważne trudności w rozwoju fizycznym i psychicznym. Na szczęście nie jest to choroba, która powoduje śmierć we wczesnym wieku.

Rodzina cały czas wspiera 3-latkę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mama 3-latki mówi, że czasem trudno jednoznacznie odebrać sygnały wysyłane przez córkę. Nadal do końca nie wie, czy dana sytuacja jest komfortowa czy też nie. Przypomina sobie też, że pielęgniarki zawsze chwaliły dziewczynkę - w końcu z uśmiechem przyjeżdżała na zastrzyki lub pobranie krwi, wydawało się, że igły w ogóle jej nie przerażają.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje wspaniały polski aktor
2. Plastik wykryty w popularnych produktach spożywczych. Podjęto decyzję o wycofaniu ich ze sklepów

Mama Madeline zrezygnowała ze swojej dobrze płatnej pracy w lotnictwie, żeby być przy córce 24 godziny na dobę. 3-latka jest bardzo aktywna i sypia zaledwie 2-3 godziny na dobę. Poza tym Kira chce mieć kontrolę nad atakami córki. Zdarzają się nadal, jednak są mniej intensywne i o wiele krótsze. Dziewczynka na około minutę traci władzę nad mięśniami. Madeline jest też cały czas karmiona przez zgłębnik żołądkowy. Siostry 3-latki, 12-letnia Amberlyn oraz 10-letnia Avalon są również zaangażowane w opiekę nad Madeline i uważają ją za wyjątkową osobę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Wielki sukces Igi Świątek. Polka była bezlitosna w trakcie turnieju, prawdziwa dominacja i wielkie zwycięstwo
  3. Nie żyje już 6 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje i apeluje o ostrożność
  4. Porażające sceny w Tatrach, turyści są oburzeni. Podobnej sytuacji nie było od bardzo dawna
  5. Na zdjęciu jest kot, ale tylko 1 na 20 osób jest na tyle spostrzegawcza by go zauważyć. Reszta nie ma szans
  6. Samolot z powodu awarii nagle wylądował w południowej Polsce. Uszkodził prywatną posesję, służby ustalają przyczynę

Źródło: Metro

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News