Bliźniaczki mają dopiero 4 latka, a już wykryto u nich złośliwy nowotwór. Najgorsze jest jednak co innego, rodzice błagają o pomoc

Bliźniaczki mają dopiero 4 latka, a już wykryto u nich złośliwy nowotwór. Najgorsze jest jednak co innego, rodzice błagają o pomoc Źródło: pxfuel.com/Creative Commons Zero - CC0

Rodzina walczy o zdrowie i życie dwóch małych dziewczynek. Bliźniaczki mają dopiero 4 latka, a już przeszły więcej, niż niejeden dorosły. Przechodzą dramatyczne chwile.

Rodzina bardzo chce, by 4-letnie bliźniaczki wyszły z tego cało. Cierpią na złośliwy nowotwór, jednak niedawno krewni otrzymali straszne informacje. Błagają o pomoc, liczy się czas.

Rodzina jest zdruzgotana. Kilkuletnie dziewczynki walczą ze śmiertelnym nowotworem

4-letnie bliźniaczki, Hania i Antosia, na co dzień mieszkają w gminie Blizanów w powiecie kaliskim. U dziewczynek w tym samym momencie lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy. To ogromny cios dla ich małych organizmów, a także podwójny cios dla kochających rodziców. Chcą im pomóc za wszelką cenę, leczenie jednak sporo kosztuje.

Dziewczynki cierpią na nowotwór nerki. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pojawiły się już przerzuty - komórki nowotworowe zaatakowały płuca.

- Jesteśmy już po operacji usunięcia nerki z guzem. Jesteśmy trakcie chemioterapii pooperacyjnej, czeka nas ok 45 dawek chemii - można przeczytać na stronie druzynaszpiku.pl.

Zorganizowano specjalne koncerty charytatywne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynki nie chcą tracić dzieciństwa, a rodzina chce zapewnić im odpowiednie leczenie. Hania i Antosia uwielbiają bawić się lalkami, ich marzeniem jest "lalka łakomczuszek Sara" oraz zestaw doktora z wózkiem. Bliźniaczki lubią wcielać się w role kucharek lub lekarzy - a pracę tych drugich mają okazję obserwować coraz częściej, niestety w niezbyt sprzyjających okolicznościach.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Wielu Polaków w żałobie. Maria Skrzypek nie żyje

Osoby, które poznały historię bliźniaczek, nie mogły pozostać obojętne na ich krzywdę. Rozpacz rodziny poruszyła każdego, dlatego Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Rychnowie postanowiła zorganizować dwa koncerty charytatywne, podczas których zbierane będą środki na leczenie Hani i Antosi. Pierwszy odbędzie się 5 stycznia o 11:30 w kościele w niedalekim Brudzewie, a drugi 6 stycznia o 11:00 w kościele w Rychnowie. Wszyscy mają nadzieję, że frekwencja będzie zadowalająca i pozwoli to odciążyć rodziców, a także dać dziewczynkom szansę na lepsze jutro.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę 
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Biszkopt z 3 składników zawsze wychodzi i nie opada. Smakuje jak słodka chmurka, palce lizać
  4. Podczas składania przysięgi małżeńskiej panna młoda nie wytrzymała. Zrobiła żenującą rzecz na oczach gości, wszystko się nagrało
  5. Kobieta z Łodzi łapie robaki do słoika i nie chce ich wyrzucić. Powód ścina z nóg

Źródło: Fakty Kaliskie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News