Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego

Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego Źródło: Wikimedia Commons/Carfax2

Rodzina królewska w każdą podróż zabiera ze sobą tajemniczą walizkę. Okazało się, że pakunek zawiera krew członków rodu Windsorów. Każdy zachodził w głowę, do czego dokładnie potrzebna im jest tak ekscentryczna rzecz? Teraz znamy powód.

Rodzina królewska znana jest ze swoich zachowań, nawyków i przyzwyczajeń. Mało kto wiedział, że przy każdej podróży, bliższej i - szczególnie - dalszej, członkowie rodu zabierają ze sobą walizkę wypełnioną krwią. Znane są powody takiego, a nie innego zachowania.

Rodzina królewska nie rozstaje się z drogocenną walizką

Brytyjska rodzina królewska nie należy do najzwyklejszych rodzin. Zazwyczaj wybierając się w podróż myśli się o kompletnie innych rzeczach pierwszej potrzeby: dokumenty, leki, pieniądze. Jednak królowa Elżbieta i jej krewni mają na ten temat zupełnie inne zdanie. Wolą przewozić krew niż swoje bagaże.

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. A co można powiedzieć o głowie Wielkiej Brytanii? U niej przezorność rozbija się o jej własne życie. W każdą podróż, szczególnie tę najdalszą, zabiera walizkę własnej krwi, której pilnuje lekarz Marynarki Wojennej. To wszystko na wypadek, gdyby królowa ucierpiała np. w kolizji lub zamachu i potrzebna byłaby krew do transfuzji.

Nie tylko krew królowej Elżbiety podróżuje z rodziną królewską

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choćby w krajach afrykańskich, gdzie zdobycie zgodnej grupy krwi jest wątpliwe lub może trwać nadzwyczaj długo, walizka jest niezbędna. Wszystko po to, by być przygotowanym na każdą ewentualność i móc ratować życie królowej.

- Jeśli chodzi o królową, księcia Karola lub księcia Williama, zawsze mają ze sobą torbę pełną własnej krwi na wypadek, gdyby coś się wydarzyło - zdradził Duncan Larcombe, były redaktor naczelny The Sun.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Nie tylko Elżbieta II ma na swojej liście wyjazdowej walizkę z krwią. Jej syn, książę Karol, oraz wnuk, książę William również wożą ją ze sobą. Powodem jest to, że książę Karol jest następny w kolejce do tronu, a tuż za nim jest książę William. Ród Windsorów zadecydował, że przyszłe głowy państwa również muszą odpowiednio się zabezpieczyć.

 

  1. Gessler wraca z "Kuchennymi Rewolucjami". Gwiazda TVN zarabia na show ogromne pieniądze
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Żona przypadkiem odkryła, że jest na nagraniach w telefonie męża. Wylądował w więzieniu
  4. Zmarłą na raka babcię pochowali z telefonem. Po 3 latach odebrali SMS-a, treść wywołała poruszenie
  5. Gwiazda TVN pierwszy raz powiedziała o pogrzebie Piotra Staraka. Przekazała, co w najbliższych dniach planuje rodzina zmarłego

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News