Stefan Hula szczerze na temat tragedii w jego rodzinnej miejscowości. Rodzina zginęła w wybuchu budynku

Stefan Hula szczerze na temat tragedii w jego rodzinnej miejscowości. Rodzina zginęła w wybuchu budynku Źródło: Wikipedia / Clément Bucco-Lechat

Rodzina, która zginęła w wybuchu gazu w Szczyrku w grudniu 2019 roku, dobrze znała Stefana Hulę oraz jego bliskich. Popularny skoczek narciarski w rozmowie z Onetem opowiedział o tej tragedii. Przyznał, że było to dla niego niezwykle bolesne wydarzenie.

Rodzina, która zginęła w Szczyrku w w wyniku silnego wybuchu gazu, który zrównał z ziemią trzykondygnacyjny dom, była dobrze znana w swoim mieście. Jedną z ofiar zdarzenia okazał się bowiem Wojciech Kaim - trener oraz instruktor narciarstwa alpejskiego. Prywatnie mężczyzna był za to znajomym popularnego skoczka narciarskiego Stefana Huli oraz jego bliskich.

Rodzina, która zginęła w wybuchu, była lubiana i szanowana w całym Szczyrku

W wywiadzie dla Onetu sportowiec opowiedział o tych dramatycznych zdarzeniach. Jak przyznał, trudno mu było uporać się z taką stratą i wyjść z pierwszego szoku.

- Ta tragedią wstrząsnęła mną. Znałem te osoby, zwłaszcza świętej pamięci Wojtka Kaima. Te dzieciaki też. (...) Płakałem. Było ciężko. To było akurat przed wyjazdem na zawody do Niżnego Tagiłu. Muszę przyznać, że wpadłem w dołek - wyznał Hula.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Niestety nie mogłem też być na uroczystościach pogrzebowych, bo akurat wyjeżdżaliśmy do Engelbergu. Kiedy jednak wróciliśmy, poszedłem razem z rodziną uczcić pamięć tragicznie zmarłych osób. To pokazuje, jak kruche jest nasze życie - dodał wyraźnie zasmucony sprawą skoczek.

Dramat, o którym mówiła cała Polska

Dzisiaj grzeje: 1. Jak polscy sportowcy spędzali sylwestra? Lewandowscy znów zachwycają, zjawiskowa Radwańska (ZDJĘCIA)
2. Piękna wokalistka zaliczyła ogromną wpadkę na Sylwestrze TVN. Podczas występu pokazała o wiele za dużo

Przypomnijmy, że 4 grudnia w Szczyrku miał miejsce wybuch gazu, który zabił 8 osób, w tym także dzieci. Jak wynika z ustaleń prokuratury w tej sprawie, tragedia miała związek z prowadzonymi w pobliżu pracami budowlanymi pod ziemią. Eksplozja była tak ogromna, że zrównała z ziemią trzykondygnacyjny budynek. Największe media w kraju zdawały relacje z miejsca dramatycznego zdarzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jakub Błaszczykowski zaakceptował ofertę. Ważna wiadomość dla Wisły Kraków
  2. Lukas Podolski jednak nie trafi do Górnika? Pojawił się kolejny chętny
  3. Bardzo niebezpieczna choroba atakuje w Polsce. GIS: Szczególnie narażone są dzieci
  4. Doszło do bolesnego pobicia, fani gwiazdy disco polo przerażeni. "Mam przestawioną szczękę i prawdopodobnie pęknięty bębenek"
  5. Jest niebezpiecznie, zagrożenie rośnie z każdą godziną. Służby wydały specjalny komunikat przed nadchodzącym weekendem

Źródło: Super Express Sport

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News