Rodzice wściekli na religijnych nauczycieli. Zamiast ubrań ich dzieci muszą założyć...

Rodzice wściekli na religijnych nauczycieli. Zamiast ubrań ich dzieci muszą założyć...

Nietypowa propozycja dotarła właśnie do rodziców dzieci uczęszczających do jednej z polskich szkół. Nauczyciele oraz członkowie samorządu uczniowskiego znaleźli bowiem bardzo łatwy sposób na zwalczenie coraz bardziej popularnego święta Halloween. Ci, którzy tego dnia przebiorą się za katolickich świętych, nie będą musieli być przygotowani do zajęć.

Wiadomość wysłana rodzicom uczniów przez przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku zadziwiła dziś krajową opinię publiczną. Zawierała ona bowiem szczegóły kontrowersyjnego pomysłu, który zostanie zrealizowany w placówce 30 października.

Święci nic nie muszą

Aby odejść od popularnego Halloween, nawiązując jednocześnie do zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, nauczyciele zachęcają uczniów do przebrania się za świętych. Dzieci mają ubrać charakterystyczne dla nich stroje oraz przynieść liczne atrybuty. Ci, którzy zdecydują się przebrać według idei wychowawców zatrudnionych w placówce, nie będą musieli być przygotowani do zajęć. Nawet jeżeli nie odpowiedzą na pytania zadane przez nauczyciela, nikt nie wpisze im negatywnej oceny. Pomysł pracowników gdańskiej placówki zadziwił licznych internautów. Matka, która udostępniła opinii publicznej informację dotyczącą akcji, sama zaznaczyła, iż nie zamierza pozwolić swojemu dziecku na kontrowersyjne przebranie. Fot. Facebook
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News