Jak powszechnie wiadomo, wraz z upływem czasu, popularyzacją internetu oraz nowych technologii, rzeczywistość znacząco się zmieniła. Miesiąc temu media grzmiały na temat komunijnych limuzyn oraz absurdalnie drogich prezentów dla dzieci, a dziś jednym z najbardziej nośnych tematów stał się ten dotyczący podarunków dla nauczycieli wręczanych z okazji zakończenia roku szkolnego. W wielu szkołach zapomniano już bowiem o zwyczajnych kwiatach oraz czekoladkach.

Złota biżuteria, vouchery do SPA, czy nawet sprzęty AGD to tylko niektóre z kontrowersyjnych prezentów rodziców, które w podziękowaniu za rok spędzony z ich dziećmi wręczają nauczycielom. Internauci bardzo podzielili się w tej sprawie. Niektórzy twierdzą, że dobrym pedagogom należą się odpowiednio kosztowne podarunki. Inni za to przypominają czasy kwiatów oraz czekoladek, a także zwyczajnego słowa „dziękuję”.

– Przyjmowanie prezentów z okazji zakończenia roku szkolnego kłóci się z etyką zawodową nauczycieli. Nie oczekują oni bowiem wyrazów wdzięczności rodzicielskiej w postaci kwiatów, czy też prezentów. Dla nauczycieli najważniejsze są osiągnięcia uczniów oraz ich postępy w nauce – powiedziała dziennikarzom Faktu Magdalena Kaszulanis reprezentująca Związek Nauczycielstwa Polskiego. Warto pamiętać także, że poza zakłopotaniem powodowanym skromnością, pedagogom grozić mogą problemy z Urzędem Skarbowym, jeśli w odpowiedni sposób nie zarejestrują drogich prezentów. Ten bardzo kontrowersyjny temat z roku na rok coraz bardziej porusza więc zarówno samych nauczycieli, jak i obdarowujących ich rodziców.

...

Zobacz również