Protestujący w Sejmie OSZUKANI! PiS zrobił to za ich plecami

Protestujący w Sejmie OSZUKANI! PiS zrobił to za ich plecami

Krajowe media obiegły właśnie sensacyjne informacje. Przedstawiciele rządu oraz szeregu organizacji pozarządowych podpisali porozumienie dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych. Zrobili to jednak za plecami protestujących. 

W Centrum "Dialog" doszło do podpisania porozumienia między minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską i pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych, Krzysztofem Michałkiewiczem oraz organizacjami takimi jak Fundacja Aktywizacja, Fundacja Integracja, czy też Fundacja Pomóż Innym.

Szczegóły porozumienia

Jakie założenia zawarto w porozumieniu? Niepełnosprawni mają m.in. otrzymać wyższą rentę socjalną, równą najniższej emeryturze. Jeżeli chodzi o zmiany w rencie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, została ona podwyższona do poziomu 1029,80 zł. Państwo chce także pomóc niepełnosprawnym w realizacji potrzebnej im rehabilitacji. To jednak nie koniec listy.

Co na to rodzice niepełnosprawnych w Sejmie?

Jak się jednak okazało, w podpisaniu porozumienia nie wzięli udziału przedstawiciele rodziców protestujących w Sejmie RP. Dlaczego tak się stało? - Przedstawiona propozycja porozumienia między rządem a protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych nie jest dla nas porozumieniem; nie wierzymy w dobrą wolę rządu - oświadczyła Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Internauci twierdzą więc, iż protestujący zostali oszukani przez PiS. Jak czytamy w komentarzach na portalach społecznościowych, ostateczne decyzje zapadły bowiem bez udziału rodziców niepełnosprawnych i chęci realnego kompromisu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Burda w Sejmie! Rzecznik PiS będzie żałować tego spotkania
  2. Nieoficjalnie: Premier Morawiecki WYJEŻDŻA z Polski
  3. Kaczyński na samym dnie. To jego koniec?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News