Rodziców nie stać na mleko dla malutkiej córeczki. Nie mieści się w głowie, co jej dają do picia, juz jest uzależniona

Rodziców nie stać na mleko dla malutkiej córeczki. Nie mieści się w głowie, co jej dają do picia, juz jest uzależniona Źródło: .

Rodzice nie mieli pieniędzy na mleko dla malutkiej córeczki. Ponieważ dziecko potrzebowało coś zjeść, wpadli na inny pomysł. To co podają jej zamiast mleka, przechodzi ludzkie pojęcie. Może to odbić się na jej zdrowiu.

Rodzice starają się zapewnić pociechom to, co dla nich najlepsze. Przede wszystkim, na wczesnym etapie życia dziecka dbają o zdrową dietę i witaminy. Mleko to dla każdego malucha absolutna podstawa. Co w przypadku, kiedy rodziców na nie nie stać? Czym można zastąpić ten podstawowy posiłek każdego niemowlęcia? Chyba ostatnim, co byśmy wybrali, jest kawa.

Rodzice nie są w stanie zarobić na mleko dla dziewczynki, dlatego podają jej coś innego 

Hadija z Tonro Lima w Indonezji ma zaledwie 14 miesięcy, a pije więcej kawy niż niejeden dorosły. Ponieważ to jej podstawa żywieniowa od szóstego miesiąca życia, dziewczynka jest już poważnie uzależniona. Co więcej, z powodu ogromnej dawki kofeiny w organizmie, dziecko często budzi się w nocy i samo się bawi. Opiekunowie podają córeczce 1,5 litra Kopi Tubruk, czyli tradycyjnej indonezyjskiej kawy charakteryzującej się dużą gęstością i przypominającą nieco kawę po turecku, którą robi się, gotując fusy z kawy z dużą ilością cukru. Dlaczego rodzice zdecydowali się na tak drastyczny krok? Z całkowitej bezsilności. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Co jeszcze możemy zrobić? Nasze dochody nie wystarczą na zakup mleka. Jesteśmy zmuszeni dawać jej kawę każdego dnia. Nie może spać, jeśli jej nie wypiła. Ma napady złości i żąda kawy przed snem – tłumaczy matka dziewczynki.

W niektórych obszarach Indonezji mleko dla dziecka to nieosiągalny luksus

Sarifuddin i Anita – rodzice dziewczynki, pracują na plantacji, gdzie wydobywają koprę - bielmo orzechów palmy kokosowej i miąższ z kokosów. Łącznie zarabiają 20 000 rupii, czyli 1,14 funta dziennie. W przeliczeniu na polską walutę to zaledwie 6 złotych! Takie wynagrodzenie za ich ciężką pracę stanowczo nie wystarcza na zakup mleka.

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Serwis  informacyjny Coconuts podaje, że dla wielu ubogich ludzi z Indonezji mleko dla dziecka to często „nieosiągalny luksus”. Z kolei w tym obszarze świata kawa ma zdecydowanie mniejszą wartość niż mleko. Nie wyznaczono bezpiecznego limitu jej spożycia dla dzieci poniżej 12 lat. Można sobie tylko wyobrazić, jakie spustoszenie sieje kofeina w organizmie 14-miesięcznego niemowlęcia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze

Źródło: Jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News