Ksiądz odmówił komunii 8-letniemu, choremu chłopcu. Rodzice są oburzeni

Ksiądz odmówił komunii 8-letniemu, choremu chłopcu. Rodzice są oburzeni Źródło: pixabay Senlay

Rodzice są wstrząśnięci decyzją księdza. Duchowny postanowił, że ich 8-letni syn nie może podejść do komunii świętej. Powód, który podał jest zaskakujący.

Rodzice zwrócili się do księdza z prośbą o możliwość o udzielenie ich synowi komunii świętej. Duchowny zaskoczył rodziców swoją odpowiedzią, informując ich, że dziecko nie zostanie dopuszczone do sakramentu. Decyzja księdza wstrząsnęła rodzicami, którzy nie godzą się na takie traktowanie chorego syna. 

Rodzice oburzeni decyzją duchownego

Jimmy LaCugn pochodzi z New Jersey w Stanach Zjednoczonych, razem z żoną wychowuje 8-letniego autystycznego syna. Rodzice kochają chłopca najmocniej pod słońcem, a ostatnio postanowili, że chcą, aby przyjął pierwszą komunię świętą. Jimmy LaCugn zwrócił się z prośbą do duchownych z parafii Świętego Alojzego, jednak ich odpowiedź niemało go zaskoczyła. 

Ksiądz John Bambrick odmówił chłopcu przyjęcia pierwszej komunii. Duchowny oznajmił, że chory 8-latek nie powinien przystąpić do komunii ze względu na swoją "niepełnosprawność". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice nagłaśniają sprawę niesprawiedliwego traktowania w Kościele

John Bambrick z Kościoła Świętego Alojzego w New Jersey dodał, że niepełnosprawne dziecko, takie jak syn Jimmy'ego nie jest w stanie odróżnić dobra od zła i nie zasługuje na to, by przyjąć pierwszą komunię. 

Rodzice chłopca natychmiast podzielili się swoją historią w mediach społecznościowych, opisując wydarzenia, które jednoznacznie wskazują na niesprawiedliwe potraktowanie chorego chłopca. 

- Mój syn nie byłby nawet w stanie zgrzeszyć, ponieważ jest jednym z najsłodszych i najniewinniejszych małych chłopców, jakich kiedykolwiek spotkaliście - napisał ojciec chłopca na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Wzruszający apel ws. pogrzebu Pawła Królikowskiego. Przekazała go serialowa Lucy z "Rancza"
2. Podczas badania USG lekarz zaniemówił. Po chwili kobieta zalała się łzami

Rodzice dodali, że ich dziecko, chociaż ma wadę wymowy, to psychicznie jest w stanie odróżnić dobro od zła, a jego autyzm nie powinien stać na przeszkodzie, by nie zostać dopuszczonym do komunii świętej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Twoim domu panoszą się roztocza? Warto wiedzieć co zrobić, aby znacząco zmniejszyć ich liczebność
  2. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  3. Gwiazdor polskiego "Tańca z gwiazdami" był ofiarą pedofila. Bolesne wyznanie
  4. Ksiądz odmówił komunii 8-letniemu, choremu chłopcu. Rodzice są oburzeni
  5. Do końca trzymali kciuki, ale diagnoza okazała się fatalna. Napłynęły smutne wiadomości ze wschodniej Polski, nie żyje Hubert
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News